• Witamy na naszej stronie

          • Nasze przedszkole.


          • Nasze przedszkole szczyci się tym, że ma tak znamienitego patrona, jakim jest Jan Paweł II. Dokonując wyboru patrona przed kilkoma laty, kierowaliśmy się faktem, że Jan Paweł II jest niekwestionowanym autorytetem w dzisiejszym  świecie. W oparciu o prawdy głoszone przez naszego Wielkiego Polaka wychowujemy młodego człowieka, który jest: kulturalny, komunikatywny, uczciwy, odpowiedzialny, świadomy siebie, życzliwy, ciekawy świata.

            Kształtując naszych młodych absolwentów, staramy się uwrażliwiać ich na potrzeby drugiego człowieka. Wyrazem tego są liczne kiermasze charytatywne, odbywające się na terenie naszego przedszkola.

            W przedszkolu funkcjonuje obecnie 16 oddziałów. Tworzymy przyjazne dzieciom przedszkole, w którym panuje rodzinna atmosfera zabawy i aktywności edukacyjnej. Kreujemy  pozytywną aurę, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby wesołe, twórcze, samodzielne i odpowiedzialne. Atrakcyjny program dydaktyczny pozwoli im na rozbudzenie zainteresowań oraz  ciekawości świata.

          • Oddziały

          • W przedszkolu funkcjonuje obecnie 15 oddziałów. Tworzymy przyjazne dzieciom przedszkole, w którym panuje rodzinna atmosfera zabawy i aktywności edukacyjnej. Kreujemy  pozytywną aurę, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby wesołe, twórcze, samodzielne i odpowiedzialne. Atrakcyjny program dydaktyczny pozwoli im na rozbudzenie zainteresowań oraz  ciekawości świata.

             

            GWARANTUJEMY NIEZAPOMNIANĄ ZABAWĘ

            I CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE !!!

             

             

          • W ramach pobytu dziecka zapewniamy:

          • - całodzienną opiekę pedagogiczną w godzinach: 6.30 – 17.00 dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat,

            - realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego zgodnie z zaleceniami MEN,

            - 3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek),

            - ciekawą ofertę zajęć dodatkowych: język angielski, rytmika, religia, zajęcia logopedyczne oraz korekcyjne.

             

          • Kącik rodzica.

        • Pierwsze kroki...

        • ZASADY, KTÓRE POMOGĄ TWOJEMU DZIECKU PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PÓJŚCIA DO PRZEDSZKOLA

          Czas biegnie nieubłaganie i już wkrótce nadejdzie 1 września. Niejeden 3- latek, a także i 2,5- latek  pójdzie pierwszy raz do przedszkola.

                     Zastanawiamy się czy nasze dziecko poradzi sobie z nową sytuacją? Bardzo wiele zależy od indywidualnych cech charakteru dziecka. Są takie maluchy, które w przedszkolu aklimatyzują się z marszu. Już pierwszego dnia bez najmniejszego problemu zostają w nim. Nie ma jednak co czarować, są one w mniejszości. Większość dzieci, czasem dopiero po kilku dniach, mniej lub bardziej emocjonalnie, przeżyje rozstanie z rodzicami i adaptację w nowym miejscu.

          Pamiętajmy dla dzieci przedszkole to miejsce nieznane, obce, kompletnie niepodobne do domu, pełne zupełnie obcych ludzi. Na dodatek, mają w nim przebywać same, bez rodziców i to nie wiadomo jak długo. Dla dziecka jedna godzina czy siedem godzin znaczą tyle samo. Nie ma ono poczucia czasu i nie jest wcale pewne, powrotu rodzica. Chmara nowych dzieci biegających, krzyczących, płaczących wcale nie poprawia sytuacji. Są niby nowe i fajne zabawki, ale kto by miał do nich głowę, gdy strach, niepewność i dezorientacja zaglądają do oczu. Jakby tego było mało życie przedszkolne zorganizowane jest wg ściśle określonych zasad. Wszystko robione jest w grupie. Nie ma mowy o chwili samotności. Czy rodzice są w stanie wpłynąć na postrzeganie przedszkola przez dziecko? W znacznym stopniu tak. A przynajmniej mogą sytuacji nie pogarszać. Zacznijmy przygotowania dużo wcześniej.

          Pierwszą bardzo ważną kwestią jest przygotowanie dziecka na nadejście nowej sytuacji, jaką jest pójście do przedszkola. Przygotowania należy rozpocząć dużo wcześniej. Warto,  zanim jeszcze dziecko przekroczy przedszkolne mury, nauczyć je zostawania bez nas. Wprawdzie  nie ma jak u mamy, ale u cioci i babci też może być fajnie. Oswajamy malucha z tym, że czasem nas nie ma i nic złego się nie dzieje. A co ważniejsze, rodzice zawsze wracają! Początkowo może to być godzina czy pół. Później należy ten czas wydłużać.

          Drugą ważną rzeczą jest uczenie naszej pociechy samodzielności. Przyzwyczajajmy dziecko jak najwcześniej do samodzielnego jedzenia, ubierania, mycia rąk, korzystania z toalety. Przedszkolak, który jest w znacznym stopniu samodzielny  ma dużo łatwiej. Samodzielność oszczędza mu potencjalnego stresu w wielu przedszkolnych sytuacjach. Pamiętajmy, brak samodzielności nasila stres, w dziecku pojawia się niepokój: Czy pani tak jak mama wytrze pupę? Czy podciągnie majteczki? Czy posadzi na muszli? Czy nakarmi? Czy ubierze w szatni? Ten stres możemy zminimalizować. Wystarczy zadbać, by w miarę możliwości, dziecko radziło sobie w takich sytuacjach samo, by potrafiło zgłaszać potrzeby fizjologiczne, by potrafiło być samodzielne w toalecie, ubierać się i rozbierać, siedzieć podczas posiłków i posługiwać się sztućcami. Pamiętajmy tych czynności każdy maluch jest się w stanie nauczyć, o ile tylko pozwolimy mu  je wykonywać w domu samodzielnie.

          Pamiętajmy także, by zadbać o wygodne luźne ubrania, niewymagające zapinania guzików, zapinania paska przy spodniach, zasuwania suwaków czy sznurowania butów, a także warto zwrócić uwagę już nieco później na rękawiczki, te pięciopalczaste są prawdziwą zmorą przedszkolaków.

          Warto także wcześniej nauczyć dziecko, czym są zasady. Pokażmy, że należy ich przestrzegać. Postarajmy się również, by życie dziecka miało swój stały rytm. Stałe pory posiłków czy snu ułatwiają mu funkcjonowanie, nawet poza przedszkolem. Gdy zaś do niego pójdzie totalnie nieoswojony z regułami, rutyną
 i posłuszeństwem będzie mu ciężko się przystosować. Przecież życie przedszkolne to życie według schematu i w zasadzie tak trochę na sygnał.

          Gdy nadejdzie ten ważny i jakże wyczekiwany dzień wstańmy trochę wcześniej, by zrobić wszystko  bez pośpiechu. Poganianie dziecka i nerwy nastawią tylko dziecko negatywnie i nie będą sprzyjać przyjaznej atmosferze. Podstawowa zasada obowiązująca 1 września –     NIE KRZYCZMY NA DZIECKO !!! Gdy dziecko płacze nie śmiejmy się z niego i tłumaczmy, że jest to nowa sytuacja dla wszystkich i je rozumiemy. Psychologowie radzą, żeby nie przeciągać pierwszego rozstania. Buziak i przytulenie wystarczą. Nie zabierajmy dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobimy to raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić. Do przedszkola niech idzie z dzieckiem jego ulubiony miś, zabawka. Dziecku zawsze będzie raźniej z „przyjacielem”. Pamiętajmy nawet najlepiej przygotowane do pójścia do przedszkola dzieci mogą mieć trudności adaptacyjne, przejawiające się w większości przypadków płaczem, często niechęcią do jedzenia, czasami gorączką i wymiotami. Należy wtedy przyjrzeć bacznie się sobie, gdyż obawy i niepokoje członków rodziny, rodziców, dziadków i opiekunów mogą w sposób nieświadomy być przelane na dziecko i tym samym utrudnić proces adaptacji przedszkolnej. Należy rozmawiać z dzieckiem, pytać o powód takiej niechęci. Może być to kolega lub koleżanka, która bije nasze dziecko lub zabiera mu zabawki. Należy z dzieckiem dużo rozmawiać i tłumaczyć mu, że w przedszkolu jest fajnie. Są inne dzieci, zabawki i fajne kreatywne zajęcia z Panią przedszkolanką. Nigdy nie należy zostawiać dziecka samego z jego problemami, tylko od razu je rozwiązywać.

          Wymagania, jakie stawia przedszkole w zakresie samoobsługi:

          • umiejętność komunikowania potrzeb fizjologicznych,
          • umiejętność podciągania majteczek,
          • umiejętność korzystania z papieru toaletowego,
          • umiejętność mycia i wycierania rąk,
          • umiejętność samodzielnego jedzenia (posługiwania się łyżką i widelcem), a także gryzienia,
          • umiejętność samodzielnego ubierania się i rozbierania – przynajmniej podejmowania takich prób.

          Pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść:

            Dziecko:

          • ubranie bez zbędnych guzików, sprzączek, ozdób,
          • spodnie lub spódniczkę na gumkę (bez skomplikowanych dla trzylatka szelek, pasków),
          • obuwie na zmianę, najlepsze są buty na sztywnej podeszwie zapinane na rzepy,
          • ubranie na zmianę np.: dresik, koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki, do kompletu worek,
          • piżamkę, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka,
          • misia lub inną przytulankę, która będzie stanowić "kawałek domu" i pomoże znieść rozstanie z rodzicami,
          • uśmiech na buzi i dobry humor.

           Rodzice:

          • pewność, że dziecko sobie poradzi,
          • zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
          • uśmiech na twarzy, która będzie bardzo obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.

          Wyciąg z regulaminu działania elektronicznego systemu rejestracji godzin pobytu dziecka w przedszkolu

          W przypadku niedopełnienia obowiązku zarejestrowania system naliczy opłatę pobytu dziecka:

          1. od godziny otwarcia przedszkola (6.30), w przypadku przyprowadzenia dziecka do przedszkola bez elektronicznej rejestracji,
          2. do godziny zamknięcia przedszkola (17.00) , w przypadku wyjścia dziecka z przedszkola bez elektronicznej rejestracji.

           

                                                                                                                    Z poważaniem

                                                                                      Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce

      • Lorem ipsum dolor

          • Morbi volutpat enim
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

          • Placerat ipsum
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

          • Aliquam congue fermentu
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

          • Placerat ipsum
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

          • Morbi volutpat enim
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

          • Aliquam congue fermentu
          • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce
        • Szkoła Podstawowa (+71)315-26-82 Przedszkole (nowy budynek) (+71)341-10-96
        • Długołęka, ul. Szkolna 40, 55-095 Mirków. Poland
        • Admin: Rafał Barański rafal.dlugoleka@gmail.com
      • Logowanie