• Klinika dla dzieci chorych na raka

• Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Nasza szkoła aktywnie organizuje akcje wsparcia na rzecz Przylądka Nadziei, angażując w ten sposób uczniów, nauczycieli oraz rodziców w pomoc dzieciom i ich rodzinom w potrzebie. Poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak zbiórki zabawek, tworzenie ręcznie robionych dekoracji czy kiermasze charytatywne, staramy się nie tylko oferować pomoc materialną, ale również wsparcie emocjonalne i poczucie wspólnoty.

Te działania podkreślają ważne wartości, takie jak empatia, solidarność i odpowiedzialność społeczna, kształtując postawy i świadomość naszych uczniów. Jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do lepszego jutra dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, i wierzymy, że wspólnie możemy dokonać wielkiej zmiany.

• Śledź działania naszego wolontariatu.