Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce

 

Nawigacja

 • Długołęccy literaci chwycili za pióra!
  25.11.2014

    Miłośników literatury jest niemało, o czym może świadczyć udział naszych uczniów w wielu konkursach literackich.  24 października 2014r. odbył się szkolny etap dolnośląskiego konkursu polonistycznego I Ty możesz zostać Mistrzem literatury nie tylko polskiej”. Wzięło w nim udział 36 uczniów klas IV - VI.

    Młodzi literaci zmagali się z niełatwą sztuką pisania listów. Inspiracją do redagowania tekstów stały się obrazy. I tak dzieła wybitnych artystów pobudziły wyobraźnię długołęckich twórców, co zaowocowało powstaniem niezwykłych utworów. Komisja (którą tworzyli nauczyciele języka polskiego  - p. Elżbieta Nowak, p. Michalina Leśniewska oraz p. Anna Kwiatkowska) wyłoniła osoby, które zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Są to:

  Julia Miroforidu - kl. VIa, Maria Skrobek - kl. VIa, Kalina Raus - kl. VIa, Kornelia Adamek - kl. Va, Sara Sągol - kl. Vb, Maja Leginowicz - kl. Vc.

    Etap kolejny odbędzie się w listopadzie. Wówczas nasi wychowankowie wraz z innymi uczniami z województwa dolnośląskiego podejmą walkę, by znaleźć się na liście finałowej DWUDZIESTKI.  A warto dodać, że patronat nad konkursem objęły następujące instytucje: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

   

  Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

   

        Anna Kwiatkowska

   

 • WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za udział w "GMINNYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z ELEMENTAMI PLASTYKI DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI - ZABYTKI LONDYNU"  Poniżej nazwiska zwycięzców:

  I miejsce:  Gabriela Kurkowska

  II miejsce: Kornelia Adamek

  III miejsce: Julia Kucharska

  Wyróżnienie: Paweł Przybył

   

  W "GMINNYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z ELEMANTAMI PLASTYKI DLA UCZNIÓW KLAS II-III - MY PICTURE DICTIONARY - CLOTHES" zwyciężyli:

  I miejsce:  Maja Mazur

  II miejsce: Gabriel Fras

  III miejsce: Kornelia Modelska

  Wyróżnienie: Maciej Dzwończyk 

   

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie,
  a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

   

  Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną wysłane pocztą,
  jak również podziękowania dla nauczycieli. Zwycięskie prace można zobaczyć na wystawie w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długołęce. Zapraszamy!

  Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 • DROGA DO WOLNOŚCI
  19.11.2014

    Taki oto tytuł nosi przedstawienie, jakie zostało wystawione w naszej szkole z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzi artyści z koła teatralnego oraz muzycznego zaprosili widzów do wzruszającej podróży w czasie.

    Gdy 7 listopada 2014r. sala wypełniła się uczniami, którzy powagę uroczystości zaakcentowali galowym strojem; gdy zebrani co sił w piersiach odśpiewali hymn narodowy, głównym bohaterem uroczystości stała się Polska i jej dzieje (na potrzeby spektaklu w rolę tę doskonale wcieliła się Hania Benkowska).

    Tekst Jana Pietrzaka Żeby Polska była Polską w nastrojowej recytacji Marcina Kozaka wprowadził nas w uroczyste zadumanie. Taniec obrazujący I rozbiór Polski przez Prusy, Austrię i Rosję ukazał tragizm tego wydarzenia. Narracja w wykonaniu Julii Miroforidu i Marcina Kozaka przedstawiła najważniejsze karty historii polskiego narodu od czasów rozbiorów po rok 1918. Recytacja utworów przeplatana śpiewem chóru budziła u widzów żywe emocje: smutek, nostalgię, radość czy wreszcie euforię, gdy nadszedł czas odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Spotkanie to było wspaniałą okazją, by przybliżyć młodym Polakom takie pojęcia, jak: patriotyzm, polskość, tożsamość narodowa; by budzić uczucie szacunku wobec przeszłości i naszych przodków; by uczyć radości życia w wolnym kraju.

    Spektakl przygotowały panie: Anna Kwiatkowska i Małgorzata Wrona,          a plastyczny wyraz uroczystości nadała p. Izabela Matura.