• Pierwsze działania – Pierwsze kroki

26 stycznia 2021 r. klasa 2d wzięła udział w pierwszych

zajęciach w ramach Projektu m Erasmus+  „Talent Space-

Przestrzeń Talentów”

• Tematem zajęć było rozwijanie samowiedzy uczniów dotyczącej ich przyszłości „Moje życie za 15 lat” oraz zapoznanie z wolontariatem, jako jednej ze ścieżek życiowych. Dzieci na początku lekcji wykonały plakaty pt.”Kim jest wolontariusz? Co Ci się kojarzy z wolontariatem?”Następnie uczniowie i uczennice obejrzeli prezentację izdjęcia z wolontariatu w Sudanie Południowym, w którym touczestniczył nasz gość Pani Alicja Kopeć. Pani Ala w bardz o ciekawy sposób opowiadała uczniom o czasie spędzonym w Afryce. Uczniowie zadawali wiele pytań i wykazywali ogromne zaangażowanie i zaciekawienie tematem. Ja za 15 lat…….

Druga część lekcji, polegała na wypełnieniu karty pracy „Moje życie za 15 lat”.Dzieci odpowiadały na pytania m.in.: moje miejsce pracy, czas pracy, spędzam czas z...., poszerzam swoją wiedzę o?, moje plany na przyszłość...? Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, powagą  wyobraźnią. W bardzo ciekawy sposób narysowały/ napisały swoje odpowiedzi. Wszyscy podeszli bardzo poważnie do tematu. Niektórzy drugoklasiści już mają sprecyzowane plany na przyszłość, wiedzą kim będą („lekarzem, maszynistą, weterynarzem, strażakiem, malarką, tancerką, informatykiem, rolnikiem, projektantką wnętrz”), gdzie będą mieszkać („dom,apartament, Polska, zagranica”). Wiedzą, że będą poszerzać swoją wiedzę o dalszą naukę np. języka francuskiego, studia, szkolenia, warsztaty. Jedno jest pewne, jeśli już w wieku dziewięciu lat dzieci mają pasję i tak ogromne chęci to myślę, że za kilkanaście lat świat stanie dla Nich otworem) Ogromne podziękowania dla Pani Alicji Kopeć za bardzo ciekawą prezentację, pogadankę i inspirację.