• Zajęcia na świetlicy.

• 13.06.2023 23:25
      • Zajęcia w świetlicy szkolnej to niezwykle istotna i cenna część codziennego życia uczniów. Są one miejscem, gdzie dzieci mają możliwość spędzenia czasu po lekcjach w sposób konstruktywny i przyjemny. Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty, uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach i tworzyć piękne wspomnienia.
      • Jedną z wspaniałych inicjatyw organizowanych w świetlicy szkolnej była parada kapeluszy. Dzieci miały okazję zaprezentować swoją kreatywność, projektując i wykonując własnoręcznie oryginalne kapelusze. Parada była prawdziwym widowiskiem, które przyciągnęło uwagę całej szkolnej społeczności. Dzieci były dumni ze swoich osiągnięć i radośnie prezentowały swoje dzieła.

Konkursy i zabawy to kolejny integralny element zajęć w świetlicy szkolnej. Organizowane rozgrywki stymulują rozwój umiejętności społecznych, współpracy i rywalizacji w zdrowy sposób. Dzieci uczą się także szacunku dla innych i zasady fair play. Poprzez udział w różnorodnych konkursach, takich jak quizy, kalambury czy turnieje sportowe, uczniowie mają okazję doskonalić swoje umiejętności, nawiązywać przyjaźnie i cieszyć się wspólną zabawą.

Nieodłącznym elementem zajęć w świetlicy szkolnej jest również spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wychodząc na dwór, dzieci mają możliwość rozluźnienia się, biegania, zabawy na świeżym powietrzu, co przyczynia się do poprawy ich kondycji fizycznej i zdrowia ogólnego. Przebywanie na dworze to także okazja do bliższego kontaktu z przyrodą, obserwowania jej piękna i zrozumienia jej znaczenia.

Istotnym aspektem pracy w świetlicy szkolnej jest również pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji. Wspieranie uczniów w nauce ma na celu rozwijanie samodzielności, koncentracji oraz umiejętności organizacji pracy. Opiekunowie w świetlicy szkolnej udzielają wsparcia i pomocy przy wykonywaniu zadań domowych, co pozwala uczniom poczuć się pewniej i osiągać lepsze wyniki w nauce.

Zajęcia w świetlicy szkolnej pełne są różnorodnych aktywności, które mają na celu rozwijanie dzieci w wielu obszarach. Poprzez twórcze konkursy, radosne zabawy, spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz pomoc w nauce, świetlica szkolna.