• Ogólnopolski konkurs  Do Hymnu  VI edycja.
      • Ogólnopolski konkurs Do Hymnu VI edycja.

• 06.11.2023 12:08
      • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła będzie brać udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu” dla szkół podstawowych! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 7 listopada o godzinie 9.45 w sali gimnastycznej naszej Szkoły w Długołęce.
      • Ogólnopolski Konkurs „Do Hymnu” to inicjatywa, która ma na celu edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych, doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której od wieków głównym nośnikiem była pieśń. Poszerzenie znajomości literatury muzycznej oraz wdrażanie do współpracy w grupie. To doskonała okazja do rozwijania patriotyzmu, a także inwestycja w edukację muzyczną, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych uczniów.

Serdecznie zapraszamy.