• Dominacja uczucia nad rozumem. Kończą się obchody Roku Romantyzmu.

• 08.01.2023 23:06
      • Dokładnie 200 lat temu, w 1822 roku, w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse”, dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. Na tę szczególną okazję w naszej szkole przez cały rok podjęto działania  związane z obchodami tej rocznicy.
      • Uczniowie tworzyli wystawy tematyczne dotyczące twórczości i biografii polskich romantyków, recytowali wiersze poetów, m.in. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, przygotowali przedstawienia teatralne, zaprezentowali  występ muzyczno – artystyczny pod tytułem „Romantyczne pożegnanie klas ósmych”.

Zwieńczeniem wydarzeń  naszej szkolnej, romantycznej przygody było zaproszenie klasy 6b przez klasę 8a, która pod okiem pani Anny Lobki -Pietras przygotowała scenkę  teatralną na motywach romansu „Kurhanek Maryli” Adama Mickiewicza. Ta mała, ale jakże urocza, forma teatralna zachwyciła młodszych kolegów i wprowadziła ich  w sentymentalny  świat romantyzmu. Na zakończenie przy dźwiękach muzyki Chopina Natalia Nijak z kl. 8a wyrecytowała wiersz Adama Mickiewicza „Do M”.