• Przegląd Twórczości Zakazanej.

• 08.01.2023 22:57
      • Gratuluję artystom-żołnierzom AK, którzy z pieśnią "Przysięga" Andrzeja Kołakowskiego wyśpiewali wyróżnienie na XVII Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL-u we Wrocławiu.
      • A są to:
        Maja Milczanowska, Konrad Żelichowski, Kornelia Gniłka, Olivier Rybak, Natalia Rashid, Blanka Chudzia, Igor Joński z klasy 8a oraz Szymon Jodłowski, Nikodem Modelski i Karol Klempous (akordeon) z klasy 8e, a także Zofia Springer i Katarzyna Springer (gitara) z klasy 7b. Zespołowi akompaniował na gitarze muzyczny wirtuoz - ksiądz Jacek Hołowacz, za co Mu serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Pani Indze Kulińskiej za wsparcie muzycznej strony występu.

Z poświęceniem trenowali dwa miesiące, mimo że nasi uczniowie w większości nie są kształconymi muzykami, z którymi przyszło im konkurować. Przegląd stał na wysokim poziomie artystycznym, uczniowie 16 szkół aglomeracji wrocławskiej prezentowali utwory muzyczne związane z tematami zakazanymi w komunistycznej Polsce. Nasz występ spodobał się dolnośląskiemu kuratorowi oświaty, Panu Romanowi Kowalczykowi, który przybił uczniom SP w Długołęce "piątkę" ze słowami "dobra robota". Wójt gminy, Pan Wojciech Błoński, podkreślił rolę historii związanej z piosenką, naszą przyjaźń z kombatantem AK, Panem Leszkiem Maliszewskim, ps. Kapral Pilot, któremu dedykowaliśmy występ. Gratuluję również rodzicom dzieci, które potrafią się zaangażować w te ważne, patriotyczne działania. Mogły się tam nauczyć wiele z najnowszej historii Polski, przeżyć prawdziwe emocje, poznać ciekawych ludzi, a to zapewne zapadnie im w pamięć na długo.
        Wszyscy wykonawcy ubrani byli w żołnierskie stroje i akcesoria, za których wypożyczenie dziękujemy bardzo Państwu Sylwii i Pawłowi Żurkiewiczom oraz Panom: Arkadiuszowi Lobce, a także Adamowi Jagudzkiemu. Dziękujemy też za pomoc rodzicom artystów, zwłaszcza Pani Joannie Klempous, która wspierała nas na wszelki sposób.
        Filmy z występu mogą Państwo zobaczyć na moim Facebooku i kanale You Tube, a wkrótce zostaną umieszczone też na stronie internetowej szkoły.

Zdrowych i spokojnych
        Świąt Bożego Narodzenia