• Ślubowanie uczniów klas I.

• 04.12.2022 18:21
      • czwartek 17 i piątek 18 listopada 2022r.  uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Długołęce.
      • W czwartek 17 i piątek 18 listopada 2022r.  uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Długołęce. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów, zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się występami artystycznymi pierwszaków, przygotowanymi pod kierunkiem wychowawczyń klas I - pani Anety Kaziow, Edyty Harc-Trzyny, Kamili Daniliszyn, Marty Borowik-Bachryj, Kamili Gałdzińskiej.

Pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, tańczyć. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie - każdy uczeń z przejęciem powtarzał słowa ślubowania:

My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Długołęce ślubujemy:
        starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom;
        swoim zachowaniem dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły;
        uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę;
        być dobrymi Polakami i dbać o swoją ojczyznę Rzeczpospolitą Polską.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor Wojciech Ciemierzewski dokonał aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Później, prawdziwym już uczniom klas I, zostały wręczone dyplomy. Dzieci otrzymały też upominki, ufundowane przez Gminę Długołęka oraz Rodziców. Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem uczniów klas I w swoich salach.

Najmłodszym wychowankom naszej szkoły życzymy samych sukcesów i wielu niezapomnianych chwil spędzonych w murach naszej placówki.

Wychowawczynie klas 1

Kliknij na zdjęcie aby otworzyć galerię .