• Gry i zabawy na świeżym powietrzu

• 08.10.2023 21:30
      • Gry i zabawy na świeżym powietrzu
        Korzystamy z pięknej pogody; dzieci podczas pracy świetlicy uczestniczą również w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na placu zabaw, boiskach szkolnych.
      • Podczas zajęć dzieci bawią się w różne odmiany berków, bawią się w chowanego oraz w inne zabawy ruchowe. Organizowane są wyścigi rzędów gdzie rywalizują w grupach. Organizowane są mini turnieje piłkarskie „dwóch na dwóch” oraz inne gry związane z piłką nożną.  A fanów piłki nożnej u nas nie brakuje.

Nasza świetlica szkolna z pewnością nie jest postrzegana przez uczniów jako swego rodzaju poczekalnia na rodziców czy zajęcia szkolne, ale przede wszystkim jako miejsce sprzyjające ogólnemu rozwojowi i przestrzeń do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Po południu jest zwykle czas na odrabianie lekcji lub zajęcia konstrukcyjno- manipulacyjne w kącikach zainteresowań.
        Świetlica szkolna posiada różnego rodzaju klocki magnetyczne, z których można tworzyć nie tylko ciekawe wzory, ale także niesamowite budowle czy nowoczesne figury i pojazdy. Oprócz wspaniałej zabawy dzieci poznają zasadę działania magnesu, która jedną część odpycha, a przeciwległą przyciąga i łączy ze sobą. Podczas emocjonującej zabawy dzieci puszczają wodze fantazji i budują nietuzinkowe przedmioty nie tylko płaskie, ale także skomplikowane, np. trójwymiarowe budynki i różnego typu figury geometryczne.
        W zasobach świetlicy są również klocki konstrukcyjne wafle duże i mini, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem, figury jakie powstają niemal codziennie budzą zachwyt. A wyobraźnia uczniów wciąż nas zadziwia. Serdecznie zapraszamy na fotorelację, przed Państwem kilka najciekawszych projektów.