• 14.06.2023 21:07

Miesiąc - październik

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #klockiszescienne

Zajęcia miały na celu pobudzić wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość uczniów. Uczyły również cierpliwości. Podczas lekcji wykorzystano sześcienne, kolorowe klocki wraz z kartami aktywności o rosnącym stopniu trudności. Zadaniem dzieci było odwzorowanie przestrzennych konstrukcji za pomocą sześcianów, a potem sprawdzenie: ile i jakich sześcianów winno leżeć na każdym polu. Ćwiczenia rozbudzające wyobraźnie przestrzenną i pamięć nastolatków. Podczas zajęć wykorzystano jednokolorowe sześcienne klocki Cubo z kartami zadań, za pomocą których wznosili konkretne, zaplanowane budowle z kart.

Agata Strycharczyk

#laboratoriaprzyszlosci #geografia #corinth3d #litosfera

Uczniowie podczas lekcji geografii za pomocą programu Corinth#D poznawali budowę płyt litosfery Ziemi i sposób ich przemieszczania się. Dzięki tej wizualizacji mogliśmy wyobrazic sobie jak w przeszłości geologicznej powstawały góry na naszej planecie.

Adriana Pękalska

#laboratoriaprzyszlosci #szydelkowanie #welna #technika

Szydełkowanie to zajęcie, które rozwija umiejętności manualne, poprawia koncentrację i potrafi wciągnąć na długie godziny. Własnoręcznie wykonane dekoracje niejednokrotnie prezentują się lepiej niż ich sklepowe odpowiedniki.

Podczas październikowych zajęć rozwijających inicjatywność i kreatywność, uczniowie klas piątych rozpoczęli naukę szydełkowania korzystając z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria  Przyszłości”. Żeby stworzyć coś ciekawego, trzeba włożyć w to wiele trudu i pracy. Dla osób początkujących okazało się to nie lada sztuką. Ci, którzy wcześniej próbowali szydełkowania radzili sobie świetnie. Efektem wytrwałych ćwiczeń  były pierwsze szydełkowe cudeńka.

Izabela Matura

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #ulamki

Drewniane klocki sześcienne można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Tym razem na lekcjach matematyki w klasach piątych posłużyły do zobrazowania zagadnienia ułamka jako ilorazu. Uczniowie dzielili batoniki, czekoladki i inne smakołyki zbudowane z klocków między siebie. Szukali m.in. odpowiedzi na pytania:

Jak podzielić 4 batoniki między pięcioro dzieci, a jak 3 czekoladki między dziesięcioro? Na tych lekcjach odkryli, że kreska ułamkowa i znak dzielenia oznaczają to samo.

Ewa Lis

#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #programowanie

Uczniowie klas szóstych poznali zestawy Klocków Lego-Prime. Każdy z uczestników miał za zadanie, czytając instrukcję, ułożyć 4- elementowy zestaw. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie pracowały, pomagały sobie wzajemne. Okazuje się, że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką i świetną zabawą. Klocki LEGO Education SPIKE ESSENTIAL pozwalają uczyć umiejętności rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom w interaktywny sposób poznawać zagadnienia związane z przedmiotami STEAM.

Marzenna Żołdak-Joya