• Rok szkolny 2023/2024

• 04.02.2024 20:57
      • Laboratoria Przyszłości w Naszej szkole

#laboratoriaprzyszlosci #chemia #tlen #doświadczenie #gaz

Na lekcji chemii uczniów klas siódmych poznali główny składnik powietrza. Doświadczalnie otrzymywali tlen, badali właściwości fizyczne i chemiczne tego gazu. Podczas zajęć wykorzystano również pomoce naukowe zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości - modele kulkowe, aplikacje Corinth i Class VR.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #mechanizmy #studia #wiertarka #rower

Na lekcji informatyki w klasie czwartej uczniowie zbudowali z klocków Knekx proste mechanizmy wiertarki, rowera, studni.

Marzenna Żołdak-Joya

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #klocki #potęgi #sześciany

Na lekcji matematyki uczniowe na podstawie budowanych kwadratów i sześcianów - zrozumienie pojęcia potęga. Zapisywanie w postaci iloczynu ( z ilu klocków ułożono kwadrat a z ilu sześcian). Uczeń oblicza kwadraty i sześciany liczb naturalnych.

Ewa Szymańka-Baranowska

#laboratoriaprzyszlosci #budowacieni #plastyka #kreatywnosc

W styczniu na lekcji plastyki uczniowie klasy 7c rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię biorąc udział w grze przestrzennej – budowanie cieni. Uczniowie wchodzili w rolę architekta i budowniczego. Zadaniem uczniów było odgadnięcie jak wyglądał budynek, którego cienie widnieją na kartach. Karty stopniowane według rosnącej trudności, prowadziły uczniów krok po kroku od łatwych zadań do coraz trudniejszych.

Izabela Matura

#laboratoriaprzyszlosci #geografia #Corinth #ruchziemi #slonce

Uczniowie klas szóstych na lekcji geografii omawiali pozorną wędrówkę Słońca po niebie, demonstrowali ruch obiegowy Ziemi. Na zajęciach wykorzystano interaktywną aplikację edukacyjną 3D - Corinth.

Anna Głowacka

#laboratoriaprzyszlosci #technika #obwodelektryczny #malyelektryk

Uczniowie na lekcji techniki budowali proste obwody elektryczne używając zestawu pomocy - mały elektryk.

Małgorzata Wrona

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #bryły #3d #święta

Podczas zajęć koła matematycznego 13 i 20 XII 2023r. uczniowie klas VII i VIII samodzielnie wykonywali prace w ramach Szkolnego Konkursu Matematycznego " BRYŁY W ŚWIĄTECZNEJ ODSŁONIE". Z wykorzystaniem aplikacji Corinth raz jeszcze przemknęliśmy przez bryły obrotowe, graniastosłupy i ostrosłupy. Kolejnym krokiem eksploracji świata geometrii przestrzennej było wybranie i wykonanie swojego świątecznego modelu - w dowolnej technice. Efekt pracy został uchwycony i udokumentowany przy pomocy aparatu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Agata Strycharczyk

W dokumentowaniu poczynań naszych uczniów nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także podczas różnych uroczystości, akcji charytatywnych pomaga nam sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości

#laboratoriaprzyszlosci #szycie #technika #pokrowiec #handmade

Uczniowie na lekcji techniki wykonywali pracę twórczą. Projektowali następnie wybierali odpowiedni materiał na rękawicę kuchenną lub  pokrowiec na telefon. Dokładnie łączyli materiały odpowiednimi ściegami i dekorowali prace swoimi dodatkami.

Dorota Mączka

#laboratoriaprzyszlosci #przyroda #trawienie #corinth3d

Na lekcjach przyrody podczas omawiania tematów "Trawienie i wchłanianie pokarmu" oraz "Krążenie krwi" wykorzystano modele układów pokarmowego i krwionośnego z programu Corinth 3d. Modele przestrzenne były bardzo przydatne, wzbogaciły i uatrakcyjniły lekcje przyrody .

Beata Zimoch