• 25.06.2023 19:31

• Miesiąc - Czerwiec

•

#laboratoriaprzyszlosci #zakonczenierokuszkolnego #2022/2023 #zegnamysie #aparatcanon

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023, pożegnanie óśmych klas. Podziękowania dla uczniów w różnych formach za wszystkie osiągnięcia tego roku szkolnego m.in. rozdanie Sowy dla najlepszego ucznia sp w Długołęce. Gratulujemy wszystkim Naszym uczniom!

Grono Pedagogiczne

#laboratoriaprzyszlosci #codeyrocki #robot #programowanie #informatyka

Uczniowie poznawali możliwości robota jeżdżącego codey rocki. Pobierali aplikacje na swoje smartfony. Zarządzali droga przejazdu. Stawiali przeszkody na drodze, a robot wydawał dźwięki, sygnały świetlne bądź wykonywał zaprogramowany ruch.

Marzenna Żołdak-Joya

#laboratoriumprzyszlosci #matematyka #ulamki #aparatcanon #pieniadze

Ułamki zwykłe i dziesiętne to nasza codzienność - wykorzystanie ułamków magnertycznych  zakupionych w ramach funduszu Labolatorium Przyszłości. Podczas lekcji matematyki, uczniowie klasy piątej wykorzystali ciekawe pomoce megnetyczne, które pomogły im utrwalić pojęcie ułamka zwykłego. Uczniowie uczyli się przełożyć umiejętności nabyte w trakcie lekcji do świata realnego. Pracowali z zaangażowaniem, a zdobyte doświadczanie pomogło im zrozumieć, jak ważna jest matematyka w życiu codziennym.

Katarzyna Korczak

#laboratoriaprzyszlosci #co2 #biologia #ekosystem #corinth3d

Ósmoklasiści przy pomocy aplikacji Corinth3d dokonali analizy obiegu dwutlenku węgla w ekosystemie.

Katarzyna Włażewska

#laboratoriaprzyszlosci #chemia #classvr #rozpuszczalnosc

Na lekcji chemii uczniowie dowiedzieli się, co to jest rozpuszczalność, co to znaczy, że roztwór jest nasycony, nienasycony, jak zmienia się rozpuszczalność ciał stałych, a jak gazów w zależności od temperatury oraz jak odczytywać informacje z wykresów krzywych rozpuszczalności.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #historia #corinth3d

W dniu 31 maja w ramach konsultacji uczniowie klasy VIIIb razem z nauczycielem historii panią Sadowską przeprowadzili lekcję odwróconą. Była to lekcja powtórkowa, w jej ramach wykorzystano 3 wymiarowe modele architektury gotyckiej i romańskiej. Uczniowie zadawali pytania, zgodne z prawdą historyczną, a nauczyciel musiał jako uczeń odpowiadać na nie. Wykorzystaliśmy program Coronth 3D.

Beata Babij-Sadowska

#laboratoriaprzyszlosci #geografia #pustynie #corinth3d

Uczniowie podczas lekcji geografii omawiali zagadnienia związane z pustyniami gorącymi i lodowymi. Na podstawie aplikacji Corinth 3D mogliśmy m.in. przeanalizować budowę form polodowcowych.

Adriana Pękalska

#laboratoriaprzyszlosci #chemia #glicerol #corinth3d

Glicerol odgrywa ważną rolę w świecie zwierząt. U owadów obniżą punkt zamarzania i przechłodzenia płynów ustrojowych. Dzięki temu związkowi galasówka wierzbowa może przetrwać na Alasce w temperaturze – 60 °C. Na lekcji chemii uczniowie poznali budowę, właściwości tego związku oraz rozwijali umiejętności eksperymentalne. W tym celu wykorzystano modele kulkowe, aplikację Corinth.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #fizyka #izolacja #cieplo #corinth3d

Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi ciepła. Przewodnictwo i izolacja ciepła była głównym naszej lekcji. Podczas zajęć wykorzystaliśmy interaktywną aplikację Corinth, która szczegółowo pokazała mam w jaki sposób działa termos, jak jest zbudowany i co dzieje się z cząsteczkami przy zmianach temperatury.

Adriana Wyrwińska-Kunz

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #klocki #budowadomow

Uczniowie z klocków sześciennych wykonują budynek mieszkalny. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Przypominają sobie wygląd własnego domu i próbują przedstawić go z klocków.

Dorota Mączka

#laboratoriaprzyszlosci #biologia #mikroskoplevenhuk #corinth3d

W czerwcu na jednej z lekcji biologii w klasach 7 omawiałam temat Budowa i funkcje układu nerwowego. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali obserwacje mikroskopowe tkanki nerwowej przy użyciu mikroskopu Levenhuk DTX 500LCD. Omawiając ośrodkowy układ nerwowy przy pomocy aplikacji Corinth oglądali schemat budowy mózgu.

Katarzyna Włażewska