• 21.06.2023 21:01

Miesiąc - Maj

#laboratoriaprzyszlosci #egzaminy8klas #aparat #canon

W czwartek 25 maja w trzecim dniu sesji egzaminacyjnej ósmoklasiści zmierzyli się z językiem angielskim. Dzień wcześniej 24 maja uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, a we wtorek 23 maja pisali test z języka polskiego. Przy organizowaniu egzaminów wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach LP – nagłośnienie, mikrofony, aparat fotograficzny.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #dzienpatrona #JPII #janpawelii #aparatfotograficzny #canon

Uczniowie klas ósmych pod przewodnictwem p. Anny Lobki-Pietras zaprezentowali stare czasy z życia Jana Pawła II patrona szkoły. Scenariusz wydarzenia opracowała p. Ania, natomias uwiecznienie pamiątkowe w formie zdjęć wykonała p. Kasia Korczak.

Anna Lobka-Pietras, Katarzyna Korczak

#laboratoriaprzyszlosci #fizyka #elektryzowaniecial #generatorvande graaffa

Uczniowie badają zjawisko elektryzowania ciał za pomocą generatora Van de Graaffa. Jednym z badanych ciał była uczennica i jej naelektryzowane długie włosy. W wyniku analizy doświadczenia uczniowie wyciągają wniosek mówiący że „włosy naładowane jednakowym ładunkiem odpychają się wzajemnie”.

Robert Stankowski

#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #robot #codeyrocki

Uczniowie klas piątych zapoznawali się z instrukcja obsługi i aplikacją do sterowania robotem codey rocki.

Marzenna Żołdak-Joya

#laboratoriaprzyszlosci #klockiszescienne #kreatywnebudowanie #wzor #matematyka

Uczeń samodzielnie układa bryły przestrzenne używając małych klocków sześciennych. Budowle przedstawiają sześciany i prostopadłościany. Uczeń rozwija wyobraźnię przestrzenną i cierpliwość podczas pracy. Uczeń wykonuje budowle wg danego wzoru. Kształci wyobraźnię przestrzenną i dokładność podczas pracy.

Dorota Mączka

#laboratoriaprzyszlosci #fizyka #kulaprozniowa #transformator #zarowkaneonowa

Uczniowie podczas lekcji fizyki za pomocą kuli próżniowej – plazmowej badają przepływ prądu w gazie. Poznają jak działa transformator wysokiej częstotliwości Tesli, obserwują przepływ prądu w kuli gazowej i żarówce neonowej. Następnie uczniowie analizowali wykonane doświadczenia i opisywali, jak działa transformator Tesli oraz co jest nośnikiem prądu elektrycznego w żarówce neonowej.

Robert Stankowski

#laboratoriaprzyszlosci #3gomaja #uchwaleniekonstytucjii #apel

Uroczysty apel wykonany przez naszych uczniów z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do przeprowadzenia i rejestracji uroczystości wykorzystano sprzęt audio-video zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości - nagłośnienie, mikrofony, oświetlenie, kamerę cyfrową, aparat fotograficzny.