• 14.06.2023 22:03

• Miesiąc - Kwiecień

• #laboratoriaprzyszlosci #klocki #knex #informatyka #kreatywnedzialanie

Uczniowie klasy 5c na lekcji informatyki budowali roboty z klocków konstrukcyjnych KNEX. Była to dla nich znakomita zabawa połączona z nauką.

Ewa Lis

#laboratoriaprzyszlosci #chemia #alkoholetylowy #kontrakcja #denaturacja

Uczniowie klas ósmych na lekcjach chemii badali właściwości fizyczne i chemiczne alkoholu etylowego. Obserwowali zjawisko kontrakcji, proces denaturacji, projektowali doświadczenie umożliwiające wykrycie obecności etanolu w roztworze oraz wskazali negatywne skutki działania etanolu na organizm człowieka. Samodzielnie skonstruowali model kulkowy etanolu, a dzięki aplikacji Corinth 3D przedstawili model sferyczny.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #szescian #prostopadloscian #corinth3d

Wykorzystanie nowoczesnej technologii 3D wprowadza uczniów w świat stereometrii. Interaktywne treści bardziej angażują uczniów, mobilizują do nauki, ułatwiają zapamiętywaniei rozbudzanie wyobraźni przestrzennej. Dzięki aplikacji Corinth 3D uczniowie efektywnie przyswajają trudniejsze zagadnienia matematyczne.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #corinth #przyroda #ziemia

Uczniowie klasy IV d 28 kwietnia na lekcji przyrody zapoznani zostali z tematem Krajobraz wczoraj i dziś. Na początku podsumowaliśmy wiedzę z zakresu tematyki Wody słodkie i wody słone wykorzystując trójwymiarowy model Ziemi w programie Corinth. Na podstawie dodatkowych modeli np. modeli architektonicznych (Corinth) rozmawialiśmy jak z czasem zmienia się wygląd budowli, ulic, miast i określonych obszarów Ziemi.

Beata Babij-Sadowska

#laboratoriaprzyszlosci #dzienziemi #aparat #canon #dbamyoplanete

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Fotorelacja z Dnia Ziemi w naszej szkole została wykonana aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Beata Babij-Sadowska

#laboratoriaprzyszlosci #klockiszescienne #matematyka

Na zajęciach uczniowie z klocków sześciennych samodzielnie układają znane figury geometryczne (kwadrat, prostokąt) oraz bryły przestrzenne (sześcian równoległobok). Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i dokładności podczas pracy.

Dorota Mączka