• 14.06.2023 21:30

• Miesiąc - Marzec

#laboratoriaprzyszlosci #technika #makrama #kreatywnezajecia

Technika makramy polega na zaplataniu, wiązaniu, nawijaniu i skręcaniu sznurków za pomocą różnych splotów. Niektóre z nich są bardzo proste i pozwalają nowym osobom bardzo szybko zacząć swoją przygodę z tym rękodziełem. Są jednak również sploty bardziej skomplikowane, wymagające większego doświadczenia. Podczas zajęć rozwijających inicjatywność i kreatywność, uczniowie klas piątych próbowali swoich sił w technice makramy. Korzystając z pomocy zakupionych w ramach programu „ Laboratoria  Przyszłości” dzieci uczyły się podstawowych splotów oraz samodzielnie wyplotły swoją pierwszą makramę.

Izabela Matura

#laboratoriaprzyszlosci #egzaminy #osmoklasisci #powodzenia

W dniach 22 - 24 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty. Uczniowie przez trzy dni zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przy organizacji egzaminu wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Była to generalna próba przed egzaminem właściwym, który w tym roku odbędzie się w dniach 23 - 25 maja. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #komorkaroslinna #biologia #corinth3d

Uczniowie klas piątych w trakcie lekcji biologii za pomocą pomocą programu Corinth3D mieli możliwość zobaczyć budowę komórek roślinnej. Było to z pewnością ciekawe doświadczenie, gdyż omawiane zagadnienie jest abstrakcyjne dla dzieci. Dzięki modelowi 3D mogły "wejść do środka" omawianych komórek.

Katarzyna Włażewska

#laboratoriaprzyszlosci #geografia #obiegziemi #corinth3d

Uczniowie klasy piątej poznawali ruch Ziemi wokół Słońca, dzięki czemu mogli zrozumieć zmiany oświetlenia Ziemi w ciąg roku. Wyjaśniło to uczniom, dlaczego na Ziemi mamy różne odmiany klimatu.

Adriana Pękalska

#laboratoriaprzyszlosci #aparat #liczbapi #ciasto #konkurs #matematyka

Uczniowie rożnych klas wzięli udział w konkursie pt. "Tajemnicza Liczba PI", zgłaszając sowje prace np. w postaci słodkich ciast, wierszy i projektów 3d. Wyżej ukazane zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon Powershot zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

nauczyciele matematyki

#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #kolonapedowe #statekparowy

Klocki konstrukcyjne KNEX zostały zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zestawy klocków konstrukcyjnych to znakomita zabawa połączona z nauką, rozwijająca wyobraźnię i myśl konstrukcyjną małych budowniczych. Dzięki prostocie elementów połączonej z różnorodnością kolorów można konstruować niesamowite pojazdy, roboty i fantastyczne konstrukcje. Zestawy pozwalają budować ruchome konstrukcje, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawa. Klocki są cenną pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci geometrii i myślenia przestrzennego, mogą być też wykorzystywane na lekcjach informatyki czy techniki. KNEX to niesamowite zestawy klocków, z których powstają fantastyczne modele ruchome, przestrzenne konstrukcje. Pozwalają małym budowniczym na samodzielne tworzenie podstawowych obiektów, a starszych użytkowników motywują do tworzenia złożonych konstrukcji, które wzbudzają ich ciekawość techniką i inżynierią. Aktywność z klockami poprawia koordynację ręka-oko, doskonali zdolności motoryczne, umiejętności rozwiązywania problemów, stymuluje funkcje poznawcze i rozwija inteligencję przestrzenną. Uczniowie klasy 4 c na lekcji informatyki mogli przekonać się jak wspaniała jest to zabawa, a jednocześnie nauka.

Marzenna Żołdak-Joya

#laboratoriaprzyszlosci #szkolenie #nowetechnologie #goglevr

Szkolenie nauczycieli. Nowoczesne technologie takie jak projektowanie 3D wspierają kreatywność, logiczne myślenie i są sposobem na naukę poprzez zabawę. Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym szkoleniu dotyczącym wykorzystania okularów VR i wydruków 3D.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #praktycznelekcje #nauczanieindywidualne

Uczeń podczas zajęć z kostkami sześciennymi: kształci umiejętności manualne, rozpoznaje swoje możliwości i ograniczenia w zakresie wykonywanych działań (odwzorowania coraz trudniejszych, bardziej skomplikowanych budowli) uzasadnia potrzebę uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

Agata Strycharczyk

#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #klocki #maszt #konstrukcje

Marzenna Żołdak-Joya

#laboratoriaprzyszlosci #fizyka #rozszczepienieswiatla #odbicieswiatla #tecza #pryzmat

Uczniowie podczas lekcji fizyki za pomocą pryzmatu i źródła światła wykonali doświadczenie z załamaniem i rozszczepieniem światła w pryzmacie. Następnie przeanalizowali wykonane doświadczenia pod kątem powstawania tęczy i opisali zjawisko powstawania tęczy. Uczniowie badają zjawisko odbicia światła w zwierciadle płaskim. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie zbadali prawo odbicia w praktyce i mogli przeanalizować powstawanie obrazu w zwierciadle płaskim.

Robert Stankowski

#laboratoriaprzyszlości #ułamki #matematyka #ciasta #pieczenie #aparatcanon

Uczniowie przygotowują znane przepisy na zdrowe ciasta oraz produkty. Następnie samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonują i pieką ciasta. Przynoszą na zajęcia techniczne. Przedstawiają swoje wypieki dzielą na części ułamkowe i wykonują zdjęcia profesjonalnym aparatem fotograficznym.

Dorota Mączka