• 09.05.2023 20:51

• Miesiąc - Luty

#laboratoriaprzyszlosci #corinth3d #stawonogi #mieczaki #biologia

Uczniowie klas szóstych w trakcie lekcji biologii za pomocą pomocą programu Corinth3D mieli możliwość zobaczyć budowę stawonogów i mięczaków. W oparciu o schematy określaliśmy charakterystyczne cechy poszczególnych grup bezkręgowców, wykazywaliśmy przystosowania do środowiska życia.

Katarzyna Włażewska

#laboratoriaprzyszlosci #aparatszparkowy #lisc #biologia #corinth3d

Uczniowie na lekcji biologii mogli (za pomocą aplikacji corinth 3D oraz mikroskopu cyfrowego 20-500 zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszlosci") dokładnie przyjrzeć się aparatom szparkowym liścia, poznać ich kształt (nerki lub biszkopta), dowiedzieć się więcej o wymianie gazowej.

Katarzyna Włażewska

#laboratoriaprzyszlosci #matematyka #graniastoslupy #goglevr

Wstępnym etapem zajęć były poszukiwania graniastosłupów i ostrosłupów w otoczeniu, do tego celu została wykorzystana aplikacja Corinth. Potem uczniowie wskazywali swoje przykłady: z architektury po niektóre kształty kryształów, np. soli kuchennej czy selenitu. Kolejnym krokiem eksploracji świata geometrii przestrzennej było wykorzystanie okularów VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości widzieli trójwymiarowe modele brył. Mogli je dotknąć (każdą ze ścian), rozłożyć na siatki. W ten ciekawy sposób utrwalili przyswojoną wiedzę na temat graniastosłupów i ostrosłupów.

Agata Strycharczyk

#laboratoriaprzyszlosci #technika #matematyka #graniastoslupy #deltoit #latawce

Podczas lekcji matematyki uczniowie klas szóstych zebrali i podsumowali wiadomości dotyczące wybranych czworokątów: deltoidów, rombów i kwadratów. Wyłuskali podobieństwa i różnice między nimi. Następnym zadaniem Szóstoklasistów było poprawne wykonanie latawca na lekcji techniki, a potem na matematyce obliczenie jego pola i wyrażanie go w dwóch dowolnych jednostkach. Wykorzystaliśmy tutaj aplikację Corinth i wszystko było jasne. Każdy bardzo się starał, ponieważ przed nami zawody: Kwietniowe Puszczanie Latawców!

Agata Strycharczyk, Izabela Matura

#laboratoriaprzyszlosci #szkolenie #druk3d #nauczyciele

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” odbyło się szkolenie z obsługi drukarki 3D, w którym uczestniczyli nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Długołęce oraz Szkoły Podstawowej w Wabienicach. Druk 3D w wyjątkowy sposób pozwala łączyć ze sobą różne wiedzę zdobytą na różnych lekcjach, a następnie wykorzystywać je do kreatywnego tworzenia modeli.

Joanna Naplocha

#laboratoriaprzyszlosci #przyroda #praktycznelekcje #zdrowystylzycia

W lutym w ramach lekcji przyrody omówiliśmy z uczniami klasy IVb temat: Zdrowy styl życia. Drabina zdrowego modelu funkcjonowania człowieka była omówiona na podstawie trójwymiarowych elementów, które mają się kojarzyć uczniom z witaminami jak owoce, z ruchem - jak spacerujący człowiek itp. Uczniowie przyswoili wiadomości na temat: jak zdrowo się odżywiać ale również jak unikać sytuacji szkodliwych: bierny odpoczynek, brak higieny snu czy niewłaściwa dieta. Formy i metody pracy: wykorzystanie sprzętu komputerowego pogadanka i dyskusja oraz praca z kartami z zeszytu ćwiczeń dostosowane były do możliwości uczniów

Beata Babij-Sadowska

#laboratoriaprzyszlosci #apel #konkursy #nagrody #dobrewyniki #nauka

29 lutego odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego pan dyrektor Wojciech Ciemierzewski przedstawił nasze sukcesy i dotychczasowe osiągnięcia konkursowe. Uhonorował uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie, jak też tych, którzy mogą pochwalić się stuprocentową frekwencją. Wyróżnionym uczniom pan dyrektor wręczył dyplomy, nagrody. Drobne gadżety, które otrzymali uczniowie przygotowano na szkolnej drukarce 3D, a tę wyjątkowa uroczystość udokumentowano aparatem cyfrowym zakupionym w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Joanna Naplocha