• Laboratoria przyszłości
      • Laboratoria przyszłości

      • 14.06.2023 21:09


      • Miesiąc - Grudzień 


         

      • #laboratoriaprzyszlosci #googlevr #przyroda

         

        Uczniowie podczas zajęć rozwijających zainteresowania przyrodniczo-ekologiczne  za pomocą programu gogli VR poznawali życie  zwierząt występujących w różnych strefach krajobrazowych Ziemi. Obserwowali roślinność strefy lasów mieszanych. To były niezwykle ciekawe oraz inspirujące lekcje. Z pewnością zostaną one wkrótce powtórzone.

        Beata Babij-Sadowska

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #technika #sciezkirowerowe #droga

        Podczas zajęć techniki uczniowie klasy IVa zobrazowali ścieżki rowerowe za pomocą kostek sześciennych. Dzięki tej lekcji uczniowie znają i rozróżniają bezpieczną drogę dla rowerów i pieszych, rozwijają wyobraźnię podczas zaprojektowania i wykonania bezpiecznej drogi dla pieszych i dla rowerów.

        Dorota Mączka

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #drukarka3d #druk3d #praktycznelekcje

         

        Grudniowe projektowanie 3D, czyli świątecznie na zajęciach z matematyki. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Lis wykonali pierwsze, proste wydruki. Były to nasze skromne początki, ale zabawa i nauka doskonała, a ażurowe gwiazdki udekorowały szkolną choinkę.

        Ewa Lis

         


         

         

        #laboratoriaprzyszlosci #fizyka #praktycznelekcje

         

        Czy zastanawialiście się czasem nad pojęciem masy i ciężaru ciała, czy to to samo, w jakich jednostkach podaje się masę i ciężar, czy to ta sama jednostka? Uczniowie klas VII właśnie zmierzyli się z tymi zagadnieniami na lekcjach fizyki. Omawialiśmy różnice w siłach ciężkości na Ziemi oraz na Księżycu. Czy rzeczywiście masa ciała zależy od miejsca w jakim to ciało się znajduje? Okazuje się, że na ciężar ciała wpływa przyśpieszenie grawitacyjne, które na Ziemi i na Księżycu ma inną wartość. Jakie zatem przyrządy należy zabrać ze sobą wybierając się na Księżyc, które mogłoby właściwie pokazać nam masę badanego ciała? Szczegółowo omówiliśmy zasadę działania wagi szalkowej, która na Księżycu wydaje się nieceniona, jeśli chcemy poprawnie zmierzyć masę badanego ciała. W całym procesie zrozumienia istoty działania wagi szalkowej pomógł nam program Corinth 3D. " Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga....", dziś dzięki nowoczesnej technologii sięgamy dalej i głębiej.      

        Adriana Wyrwińska - Kunz  

         


         

         

         

        Życzymy pięknych, zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia.

        Grono pedagogiczne


         

         

        #laboratoriaprzyszlosci #technika #pirograf

         

        Pirografy, pomoce z programu Laboratorium Przyszłości. Poznanie techniki pirografi, zajęcia rozwijające inicjatywność i kreatywność.

        Izabela Matura

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #geografia #praktycznelekcje

         

        Uczniowie podczas kółka geograficznego wykonywali eksperyment wyjaśniający, dlaczego woda między oceanami się nie miesza. Zadanie polegało na zabarwieniu różnych roztworów soli, a następnie ich połączenie. Dzięki temu doświadczeniu powstawała w probówce tęcza, która odpowiedziała na nasze pytanie. Na podstawie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, że woda słodka jest lżejsza od wody słonej.

        Adriana Pękalska

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #matematyka #praktycznelekcje

         

        Uczeń podczas zajęć z kostkami sześciennymi: -kształci umiejętności manualne, - rozpoznaje swoje możliwości i ograniczenia w zakresie wykonywanych działań (odwzorowania coraz trudniejszych, bardziej skomplikowanych budowli) - uzasadnia potrzebę uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

        Dorota Mączka

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #przyroda #praktycznelekcje

         

        W grudniu na lekcji przyrody w klasie IVb przy realizacji tematu: "Układ krwionośny transportuje krew", wykorzystano aplikację Corinth. Trójwymiarowy model serca bardzo ułatwił dzieciom utrwalenie wiadomości na temat funkcji serca, roli tętnic i żył.

        Beata Babij-Sadowska

         


         

        #laboratoriaprzyszlosci #elektronika #programowanie #informatyka #lego

        Uczniowie na zajęciach informatyki ponownie stali się projektantami nowoczesnych robotów opartych na systemie klocków lego Spike. Nieskończone możliwości rozbudowy oraz programowania sterownika za każdym razem stają się wyzwaniem dla młodych konstruktorów. Nawet taki sam zestaw, można zaprogramować w różny i niekonwencjonalny sposób. Dzieki pomocom, które zostały zakupione w programie Laboratoria Przyszłości zajęcia z informatyki stały się atrakcyjne, które nasi uczniowie polubili.

        Marzena Żołdak, Rafał Barański

         


         

         

         

      • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce
      • Szkoła Podstawowa (+71)315-26-82 Przedszkole (nowy budynek) (+71)341-10-96
      • Długołęka, ul. Szkolna 40, 55-095 Mirków. Poland
      • Admin: Rafał Barański rafal.dlugoleka@gmail.com
    • Logowanie