• „I nadszedł ten długo wyczekiwany czas …”

• 24.06.2022 14:21
      • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Długołęce.
         I nadszedł ten długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – wakacje! 24 czerwca 2022 r. o  godzinie  9:30 rozpoczęło się zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej  w Długołęce. Jako pierwsi swój rok szkolny zakończyli uczniowie klas i – III , a zaraz po nich ich starsi koledzy z klas IV-VIII.
      • Było to wyjątkowe i jakże inne pożegnanie się z uczniami, którzy swój ostatni dzień w szkole mogli świętować bez obostrzeń sanitarnych jak to miało miejsce w poprzednich  latach. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało formę uroczystego apelu. Uczniowie zaśpiewali  hymn szkoły, a przewodniczący klas zdali raport dyrektorowi. Nie było długiego  przemówienia , tylko krótkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczniów. Dzieci z nauczania początkowego spotkali się ze swoimi wychowawcami z klasach, gdzie odebrali nagrody oraz świadectwa. Uczniowie z klas IV-VIII, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem zostali wyróżnieni obecności swoich kolegów oraz otrzymali nagrody książkowe. Podczas uroczystego apelu swoje „pięć minut „ mieli również nasi sportowcy. W ramach podziękowań za godne reprezentowanie szkoły otrzymali pamiątkowe tabliczki oraz medale. Pozostałym  uczniom, którzy otrzymali promocję lub ukończyli szkołę wychowawcy wręczyli świadectwa i pozostałe nagrody w klasach. Po zakończeniu  wychowawcy klas podziękowali uczniom  za całoroczny trud i wysiłek, a w szczególności za zaangażowanie i ciężką pracę.  W imieniu dyrektora szkoły oraz swoim życzyli uczniom udanych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły. Po spotkaniu z wychowawcami klas uczniowie rozeszli się do domów na zasłużony odpoczynek.