• Poznaj Polskę- wycieczka klas drugich i trzecich

• 26.05.2022 23:24
      • Klasy trzecie i drugie miały wspaniałą możliwość uczestniczenia w wiosennej wyprawie, która zrealizowana była w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki: „Poznaj Polskę”. Program ten dofinansowany został ze środków budżetu państwa.
      • Wyjazd odbył się 26.04. (klasy trzecie) i 10.05. (klasy drugie). Uczniowie mieli okazję poznać zabytki Dolnego Śląska: zamek w Bolkowie oraz dwa pięknie odrestaurowane pałace umiejscowione w Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej. W Bolkowie dzieci zwiedzały największą średniowieczną warownię śląską. W murach zamku uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w legendę o lochu głodowym i niewiernym błaźnie. Wejście na wieżę zamkową okazało się niezwykłą atrakcją. Uczniowie podziwiali z wysokości  rozpościerające się wspaniałe widoki na okolicę. Miłym akcentem wycieczki był wspólny obiad, który dodał wszystkim energii do dalszego podróżowania.  W Wojnowie i Karpnikach dzieci zwiedziły z zewnątrz kompleksy pałacowe oraz otaczające je parki. Spacery wokół parków okraszone były ciekawostkami dotyczącymi historii pałaców oraz ich dawnych mieszkańców, opowiadanymi przez panią przewodnik. Podczas zwiedzania nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć. Wszyscy do domu  wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

J.Ch