• XVIII Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u.

• 07.02.2024 21:03
      • Miło nam poinformować, iż  14 grudnia 2023 r. uczennica klasy 7a - Laura Jankowiak reprezentowała naszą szkołę w Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL-u i otrzymała 3. miejsce w kategorii szkół podstawowych.
      •

Konkurs już po raz osiemnasty został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Józefa Mackiewicza we Wrocławiu, przy współudziale CBK „Fama”, pod Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Długołęka.

Przegląd  miał na celu poszerzenie wiedzy, rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród uczniów, a także promocję polskiej piosenki podziemia politycznego czasów PRL-u.

Laura zachwyciła publiczność oraz jury  pięknym i wzruszającym wykonaniem piosenki , pt. „Miejcie nadzieję” autora Adama Asnyka.

Gratulujemy Laurze talentu muzycznego i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Mycek