• „Mała książka – wielki człowiek”

• 28.01.2024 21:11
      • Szkoła Podstawowa w Długołęce uczestniczy w akcji  „Mała książka – wielki człowiek”, która  została przygotowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
      • Podczas zajęć pt. „Podróżna biblioteka” pierwszoklasiści zastanawiali się nad znaczeniem hasła „Mała książka - wielki człowiek”, opowiadali o swoich ulubionych lekturach. Każdy uczeń otrzymał książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Emilii Dziubak. W ten sposób uczniowie zostali zaproszeni do  odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.