• AKADEMIA - Narodowe Święto Niepodległości

• 02.01.2024 20:42
      • Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, to ważna data w naszej polskiej historii. Obchodzone jest corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przypadająca w tym roku 105. rocznica obchodzona była w naszej szkole jak zwykle wyjątkowo.
      •

Uczniowie i nauczyciele 10 listopada wzięli udział w  uroczystości, która  przybliżyła nie tylko rys historyczny tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które są wartościami dla każdego Polaka.

Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Ojczyzna”  przygotowały panie: Justyna Miklas i Monika Mycek. Wystąpili  uczniowie z klas 7b i 7a oraz uczennice z klasy 4a.

Pieśni o tematyce patriotycznej i gra na instrumentach w wykonaniu koła muzycznego klas piątych i klas siódmych pod opieką pani Małgorzaty Belki i pani Małgorzaty Wrony podkreśliły narodowy charakter tego święta. Uczniowie z koła tanecznego przygotowali wzruszający taniec z flagami pod okiem pani Izabeli Markiewicz – Stefanowskiej.

Nie zabrakło również odświętnego wystroju oraz dekoracji patriotycznych, które powstały dzięki nauczycielom świetlicy, nauczycielom klas 1-8 oraz uczniom klas 1-3.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego narodowego święta.

Monika Mycek