• Do Hymnu

• 02.01.2024 20:39
      • Dnia 7 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych, o wymownym dla nas tytule –  „Do Hymnu”. To niezwykłe wydarzenie było prawdziwym hołdem dla patriotyzmu.
      •

Pełen biało-czerwonych dekoracji główny korytarz wprowadził nas w swoiście patriotyczną atmosferę, a czerwone nutki roztoczyły muzyczną aurę i pobudziły wyobraźnię. W naszej nowej sali sportowej – przystrojonej w zachwycające oko dekoracje zachowane w barwach patriotycznych – wybrzmiały trzy wzruszające polskie pieśni.

Występ rozpoczęliśmy najważniejszym utworem Rzeczypospolitej Polskiej – Mazurkiem Dąbrowskiego, który wzniośle rozległ się po sali odbijając się echem w naszych sercach. Następnie uczniowie odśpiewali dwie pieśni hymniczne Rotę i Marsz Pierwszej Brygady, które znaczyły wiele w historii naszego kraju. Dodatkowo, każdy utwór został wzbogacony krótkim komentarzem słownym, przekazującym najważniejsze informacje o ich znaczeniu.

Uczniowie zaprezentowali wspaniałą postawę, elegancję, a co najważniejsze – wokalne grupowe wykonanie pieśni, tym samym wyrażając głęboki szacunek dla polskości, dla narodu! Zaangażowanie i przygotowanie dzieci przyniosło istotne rezultaty w postaci znakomitego śpiewu. Konkurs stał się nie tylko lekcją muzyki, ale również doświadczeniem cząstki polskiej kultury. To wydarzenie przypomniało nam, jak ważne jest kultywowanie naszej narodowej tożsamości i docenianie dziedzictwa kulturowego. Występ był z pewnością dla wszystkich niezapomnianym doświadczeniem, które zjednoczyło naszą szkolną społeczność i oddało glorię wartościom patriotycznym.

Doniosły i przykładny śpiew – jakże szlachetnych utworów, galowy ubiór, polskie symbole, barwy narodowe, niezwykłe dekoracje – wszystko to stworzyło harmonijną całość i dało możliwość holistycznie odczuć siłę patriotyzmu, siłę muzyki!

Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkoły, konkurs przebiegł sprawnie i dostarczył nam wszystkim niezwykłych doświadczeń, które zostaną z nami w postaci wzruszających wspomnień.

Małgorzata Belka