• Lekcja z cyklu –  spotkania z inspirującymi osobami.
      • Lekcja z cyklu – spotkania z inspirującymi osobami.

• 19.06.2023 22:09
      • Co wspólnego mają książki z rowerem? 😊

W poniedziałek 29 maja 2023r., w ramach promocji czytelnictwa, propagowania zdrowego trybu życia  i spotkań z niezwykłymi osobami, naszą szkołę odwiedził wyjątkowy człowiek, Staszek Król, który spotkał się z  uczniami klasy 6a, 6b i 5a oraz przybliżył projekt Oleśnica Bajk Stajl, a także  opowiedział o BOOKWORMIE – trójkołowym rowerze.
        Oleśnica Bajk Stajl to grupa osób, która postanowiła połączyć swoje różne pasje w jedną. Wśród nich są miłośnicy sportu, kultury, mody oraz fotografii, a wszystkich łączy miłość do spędzania czasu z rowerem.

• Pan Staszek opowiedział uczniom o działaniach międzypokoleniowych  z oleśnickimi seniorami, zaprezentował archiwalne fotografie  o tematyce rowerowej, przedstawił akcję „Książka do domu” w ramach, której zamienia się w rowerowego bibliotekarza i dostarcza książki do mieszkańców – głównie osób starszych, chorych lub z niepełnosprawnością.

Po prezentacji przeszliśmy do punktu kulminacyjnego, bardzo wyczekiwanego, a mianowicie przejażdżka rikszą. Każdy z uczniów  mógł przejechać się wygodnym pojazdem i  „poczuć wiatr we  włosach”.

W podziękowaniu za spotkanie nasi uczniowie przekazali przyniesione z domu książki, które za pomocą BOOKWORMA zostaną dostarczone nowym czytelnikom.

Całe wydarzenie udokumentował fotograf należący do Oleśnickiej Grupy Bajk Stajl, Sebastian Paszkiewicz.

Dziękujemy za inspirujące  spotkanie  i dobrą zabawę.

Monika Mycek i Kamila Kędzierska