• Hydropolis

• 22.05.2023 23:15
      • W czwartek 27 kwietnia 2023r. dzięki współpracy Gminy Długołęka i Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska, uczniowie klas Vabc i VIb wzięli udział w nowym projekcie edukacyjnym

•  „H2Obieg -  o obiegu wody w przyrodzie i o wpływie człowieka na retencję wód opadowych”. Organizatorem przedsięwzięcia było Wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis.

Z wielką ciekawością i zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika - edukatora, który oprowadzał nas po wystawie multimedialnej, obrazującej właściwości wody i jej rolę w procesach zachodzących na Ziemi i we Wszechświecie. Mieliśmy okazję obejrzeć film o pochodzeniu wody w niezwykłej sali kinowej, wypróbować funkcjonowanie niektórych eksponatów oraz wejść do repliki łodzi podwodnej.
        Zajęcia obejmowały warsztaty dotyczące obiegu wody w przyrodzie z jego poszczególnymi etapami – od parowania przez powstawanie chmur aż po opad deszczu. Dzięki tej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie fizyczne właściwości wody sprawiają, że jest ona tak wyjątkową substancją. Spotkanie prowadzili edukatorzy z Hydropolis. Nasi uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia.
        Zwiedzanie ekspozycji nie było zwykłym słuchaniem, ale fascynującą podróżą od przestworzy po głębiny, angażującą i odkrywczą. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca.

Galeria zdjęć.