• Sukces Bartka Samstyko – jesteśmy dumni!

• 27.03.2023 00:46
      • Miło nam poinformować, iż Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” przyznała  naszemu absolwentowi stypendiumza wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe.
        Nagrodzony uczeń to Bartosz Samstyko, który ukończył  klasę ósmą            w roku szkolnym 2021/2022.
        Bartek otrzymał nagrodę za talent, pracowitość i wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.
      • Już od początku szkoły podstawowej Bartosz wyróżniał się jako uczeń pracowity, ambitny
        i aktywny. Od klasy czwartej aż do ukończenia edukacji w szkole podstawowej Bartosz otrzymywał stypendium Wójta Gminy Długołęka za wysokie wyniki w nauce.  Ukończył szkołę podstawową z wyróżnieniem i poradził sobie wzorowo na egzaminie ósmoklasisty.
        Wielokrotnie z sukcesami reprezentował naszą szkołę na zawodach sportowych m.in. z siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, brał udział w konkursach przedmiotowych, aktywnie działał w wolontariacie, angażując się w różne akcje społeczne. Bartek to również doświadczony zawodnik Judo. Uczestniczył w licznych turniejach (także na poziomie międzynarodowym),  ma na  swoim koncie wiele osiągnieć, medali i dyplomów. Aktualnie jest Wicemistrzem Rankingu Dolnego Śląska Judo w kategorii młodzik. W 2022r. otrzymał Wyróżnienie Wójta Gminy Długołęka za ponadprzeciętne zaangażowanie w sportowy rozwój Gminy Długołęka. Warto wspomnieć również, że Bartosz od wielu lat jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Długołęka, reprezentuje naszą lokalną społeczność w przeglądach i festiwalach artystycznych.

Cieszymy się, że została zauważona i docenienia osobowość naszego laureata, będącego pozytywnym wzorem do naśladowania  dla rówieśników.

Bartkowi serdecznie gratulujemy i cieszymy się z jego sukcesu. Życzymy  owocnego i efektywnego wykorzystania stypendium na dalsze rozwijanie uzdolnień oraz kolejnych realizacji swoich planów i marzeń 😊