• 27.03.2023 00:37
      • 11 listopada to radosna data, ponieważ  przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność po 123 latach niewoli. 9 listopada społeczność naszej szkoły uczciła to wydarzenie podczas uroczystej akademii.
      • Uczniowie z klasy 6b w czasie inscenizowanej lekcji historii podkreślili, że  obchody Święta Niepodległości mają upamiętnić walkę Polaków za wolność, a my dzięki naszym przodkom
        i ich chęci walki żyjemy w wolnej Polsce, mamy własną kulturę, obyczaje i religię.

Natalia Białas z kl. 6a  i Michalina Durazińska z kl. 6c opowiedziały  historię niewoli naszej ojczyzny, od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. W rolę żołnierzy wcielili się chłopcy z kl. 6b -Bartosz Barański, Jakub Barys, Miłosz Słomski i Sebastian Walczyk.

Na zakończenie uczniowie z klas 4  (przygotowani przez panią Edytę Harc-Trzynę-opiekuna koła teatralnego)  przenieśli wszystkich w sentymentalną podróż po Polsce, prezentując mieszkańców różnych regionów.

Podniosły charakter uroczystości podkreśliła gra na skrzypcach pieśni ”Legiony” w wykonaniu Emilii Hnatów z kl.6b oraz  pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów  z klasy 6a, 6b, uczennice z klasy 8c oraz  uczniów  klas 4 - członków koła muzycznego.

Na zakończenie Pan dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tego dnia i zachęcił do godnego przeżywania Święta Niepodległości.

Nad oprawą muzyczną czuwały panie: Małgorzata Belka i Inga Kulińska.

Aktorzy wystąpili na tle pięknej dekoracji, którą przygotowała pani Izabela Matura.

Nad całością przedstawienia opiekę objęły panie: Monika Mycek i Justyna Miklas.