• 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

• 15.05.2020 23:30
        • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Długołęce.
          18 maja to znamienna data dla nas, Polaków, ponieważ tego dnia przyszedł na świat  Karol Wojtyła, jeden z największych naszych rodaków, którego jako papieża Jana Pawła II  poznał i pokochał cały świat.
        • Od wielu lat tego dnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W obecnym roku, 2020, przypada setna rocznica urodzin Swiętego Jana Pawła II. Przygotowywaliśmy się do niej w sposób szczególny, podobnie jak to było w  roku 2018, kiedy hucznie obchodziliśmy  setną rocznicę Polski Niepodległej .

Rzeczywistość pandemii pokrzyżowała jednak nasze  plany. Obchody rocznicowe ograniczą się do uroczystej mszy św. z udziałem niewielkiego grona pracowników szkoły w dniu 18.05. o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Sw. Michała w Długołęce, która transmitowana będzie na stronie dlugolekaparafia.pl

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w  akcjach, konkursach i indywidualnych inicjatywach  związanych z naszym Patronem, których pokłosie będą Państwo mogli oglądać  na naszej szkolnej stronie internetowej.

Drodzy Uczniowie, możecie być dumni z tego, że Wasza szkoła nosi imię człowieka, który złotymi zgłoskami zapisał się w historii Polski i świata. Szanował wszystkich ludzi niezależnie od pochodzenia, światopoglądu czy wyznawanej wiary. A ludzie go za to kochali. Jan Paweł II-poeta całym swoim życiem potwierdzał słowa wiersza: "Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość wszystko rozwiązała." Wy - jako Polacy, jako uczniowie naszej szkoły, szczególnie zobowiązani jesteście do poznawania historii i twórczości Waszego Patrona oraz do brania z niego przykładu. Przez kolejne 100 lat nieście innym Jego przesłanie, które jest hasłem naszej szkoły:

„Żyj tak, abyś był szczęśliwy i innym było z tobą  dobrze.”