• Od Samorządu Szkolnego.

• 18.05.2020 00:32
        • Kochana Dyrekcjo,  Nauczyciele, Kochani Uczniowi,

Bez zastanowienia codziennie wymieniamy nazwę naszej szkoły. Szkoła Podstawowa w Długołęce  im Jana Pawła II. A przecież nie jest bez znaczenia osoba, która  patronuje naszym działaniom.

• Patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia są dla nas wzorem. W chwilach, kiedy czujemy się zagubieni, warto przyjrzeć się osobom, które dokonały w swoim życiu wielkich czynów. Ale pamiętajmy – wielki nie znaczy spektakularny, rzucający się w oczy. Ogromną zaletą ludzi wielkich jest skromność – oni nie uważają, że robią coś niezwykłego.

Taki też jest nasz Patron św. Jan Paweł II.

Fakt, że nasza szkoła podstawowa posiada swego Patrona sprawia, że  nie jest anonimowa.  Organizowane  rocznice nadania  imienia upamiętnią osobę św. Jana Pawła II, dla którego te okolice były Małą Ojczyzną.

Zapoznając się z jego życiorysem, poznaliśmy  również  ważny fragment najnowszej historii Polski i świata. Wiedza o wybitnej postaci, znajomość jej losów i dokonań  - rodzi szacunek do patrona, szacunek  do szkoły noszącej  jego imię, a poprzez  to,  szacunek  do wiedzy i nauki. Motywuje do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i  bardziej przyjaźnie.

Jan Paweł II jest w naszych oczach najwybitniejszą postacią swoich czasów. Doniosłość jego dzieła w krzewieniu idei pokoju, pojednania i miłości między ludźmi, narodami i religiami, doceniana jest przez cały świat. Dla Polaków powodem do dumy jest to, że tak wybitną postać wydał nasz naród i ziemia, na której mieszkamy.

Wybór Jana Pawła II na Patrona naszej szkoły wydaje nam się wyborem najlepszym i oczywistym. Cały świat, a młodzież w szczególności potrzebuje autorytetów i przewodników. Chcemy, by nasi uczniowie czuli szczególne duchowe przewodnictwo. By dokonania patrona nakładały na nich szczególny wysiłek i szczególną odpowiedzialność w procesie kształtowania i doskonaleniu własnych charakterów. Pewni jesteśmy, że z takim wsparciem będzie to bardziej skuteczne i owocne.

Jesteśmy pokoleniem Jana Pawła.

Zapraszam do oglądania filmu.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Maksymilian Sabała