Rok szkolny 2024/2025
- 27.01.2025 18:17
- Laboratoria Przyszłości w Naszej szkole!
Już następny rok :)
#laboratoriaprzyszlosci #informatyka #klockikonstrukcyjneUczniowie kl. 4e budowali mechanizm wiatraka z klocków konstrukcyjnych. Pracowali zespolowo.
#laboratoriaprzyszlosci #klockikostrukcyhne #programowanie
Uczniowie klas ósmych wykorzystywali klocki konstrukcyjne do budowania modeli mechanizmów, programowania robota
Marzanna Żołdak-Joya
#laboratoriaprzyszlosci #przyroda #corinth3dUczniowie klasy IV c na lekcji przyrody, w ramach rekapitulacji wtórnej, wykorzystując aplikację Corinth przypomnieli sobie funkcję i budowę układu krwionośnego. Obserwując trójwymiarowy model serca uczniowie utrwalili zadania tego narządu w układzie krwionośnym.
Beata Babij-Sadowska
#laboratoriaprzyszlosci #corinth3d #litosfer #plytytektoniczne
Podczas lekcji geografii w klasach 8b oraz 8c uczniowie mieli okazję utrwalić informacje związane z tektoniką płyt litosferycznych. Przy użyciu aplikacji Corinth 3D przeanalizowano budowę płyt na obszarze kontynentu afrykańskiego.
Marta Borowik-Bachryj
#laboratoriaprzyszlosci #drukarka3d #wspolpracaLOiZSPUczniowie LO wykorzystując szkolną drukarkę 3d przeprowadzili lekcję pokazową dla dzieci z kl. IV dotyczącą działania i możliwości drukarki. Dzięki posiadanemu sprzętowi nauczyciel połączył umiejętności licealistów z ich pasją do przekazywania wiedzy młodszym kolegom.
Katarzyna Korczak
#laboratoriaprzyszlosci #chemia #corinth3dNa zajęciach z chemii uczniowie planowali i przeprowadzali doświadczenia potwierdzające ziarnistość materii. Określali różnice w budowanie mikroskopowej pierwiastków i związków chemicznych. Na zajęciach wykorzystano aplikację corinth i modele kulkowe atomów.
Joanna Naplocha
Tak jak już wspomnieliśmy w poprzednich latach program „Laboratoria Przyszłości” umożliwił Nam zakup nowoczesnego sprzętu, w tym aparatu fotograficznego, który wykorzystujemy podczas szkolnych wydarzeń. Dzięki niemu dokumentowane są najważniejsze momenty z życia szkolnego, takie jak akademie, gale, festyny, konkursy czy też występy teatralne.
#laboratoriaprzyszlosci #klocki #wielokaty #konstrukcjeZajęcia indywidualne – kształcenie umiejętności pracy z wzorami. Układanie wielokątów w jednym kolorze i wielu kolorach. Praca konstrukcyjno- wytwórcza. Planowanie i przygotowanie odpowiednich dostępnych elementów do wykonania pracy. Dokładnie i ze zrozumieniem zapoznanie się z instrukcją wykonania danego elementu. Zwracanie uwagi na poprawne, dokładne wykonanie pracy według danego wzoru.
Dorota Mączka
#laboratoriaprzyszlosci #biologia #corinth3dStawonogi. za pomocą Corinth 3d potrafią wskazać wybrane części chrząszczy i je przybliżyć, oddalić, obrócić za pomocą zoomu i obracać. Wyszukują i analizują informacje na temat grupy owadów w wymiarze 3D oraz poznają tajniki technologii informatycznej.
Anna Karpuć
#laboratoriaprzyszlosci #swietlica #codeyrocyPodczas zajeć świetliicowych dzieci uczestniczyły w zabawie z robotami edukacyjnymi Codey Rocky. Poznawali fukcję robotów, programowali i planowali ich drogę. Z pomocą robota Codey Rocky dzieci rozwijały logiczne umiejętności i kreatywnego myślenia.
Andrzej Juszczak
#laboratoriaprzyszlsci #geografia #słońce #corinth3dPodczas zajęć geografii na komputerach klasy 6a można uzyskać dostęp do nowoczesnego programu Corinth 3D, który umożliwia wizualizację zjawisk w technologii 3D. Dzięki tej aplikacji uczniowie mogą zgłębić zagadnienia dotyczące zmian oświetlenia Ziemi oraz innych ciał niebieskich, takich jak Słońce i Księżyc. Za pomocą realistycznych wizualizacji uczniowie zrozumieli mechanizmy, które zaszły w zjawiskach zaćmienia Słońca i Księżyca. Program umożliwił im także lepsze zobrazowanie ruchu ciał niebieskich oraz odpowiedź na pytania dotyczące skutków, które wystąpią w ciągu roku. Zajęcia nie tylko pogłębione, ale także zachęcają do zapoznania się z odkrywaniem tajemnic kosmosu.
Adrianna Łopuch
#laboratoriaprzyszlosci #technika #budowacieniBudowa cieni – gra przestrzenna. Na zajęciach technicznych, uczniowie korzystali z pomocy zakupionych w ramach programu „ Laboratoria Przyszłości”.
Budowanie cieni to oryginalna gra pobudzająca wyobraźnię przestrzenną. Zadaniem uczniów było odgadnięcie jak wyglądał budynek, którego cienie widnieją na 3 kartach, rzut z góry i dwa rzuty z przylegających do siebie boków. Dzieci chętnie zabawiły się odgadując kształt budowli, a także tworząc projekty własnych. Zajęcia sprzyjały samodzielnej i grupowej pracy uczniów, ułatwiały koncentrację i wiarę we własne możliwości, a przede wszystkim rozwijały ich wyobraźnię przestrzenną. Izabela Matura
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły