Laboratoria przyszłości
- 21.06.2023 21:42
Miesiąc - Styczeń
#laboratoriaprzyszlosci #zaglowiec #klockiknex #informatyka
Uczniowie klasy czwartej na zajęciach w ramach laboratoriów przyszłości wykorzystywali zestawy klocków konstrukcyjnych do budowania modelu żaglowca.
Marzenna Żołdak-Joya
#laboratoriaprzyszlosci #zwierzatko #druk3d #zajeciamatematyczne #flexi
Teraz każdy chce to mieć – co? Zwierzątko wydrukowane w drukarce 3d. Wśród uczniów i nauczycieli duże zainteresowanie wzbudza nowa drukarka. Na zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczne dla piątoklasistów uczniowie odwiedzili stronę z gotowymi modelami do wydruku 3d (największe zainteresowanie wzbudziły smoki i zwierzęta flexi), poznali oprogramowanie pozwalające przygotować modele do druku 3d oraz dowiedzieli się jak wydrukować przygotowany projekt.
Ewa Lis
#laboratoriaprzyszlosci #chemia #praktycznelekcje
Podczas lekcji chemii uczniowie klas siódmych próbowali odpowiedzieć na pytania: co wiedzą o gazie, będącym składnikiem powietrza, biorącym udział w procesie fotosyntezy, stosowanym do produkcji napojów gazowanym, gaśnic? Czy gaz, który wydychamy z płuc, może być dla nas zabójczy? Czy tlenek węgla (IV) otrzymany z sody oczyszczonej i octu podtrzymuje palenie się świeczki? Co to jest suchy lód?
Joanna Naplocha
#laboratoriaprzyszlosci #technika #drewno #zajeciapraktyczne
Podczas zajęć rozwijających inicjatywność i kreatywność, uczniowie klas piątych poznali narzędzia do obróbki drewna. Uczniowie mogli rozwijać swoją sprawność manualną i inwencję twórczą. Pracowali na materiałach i przy użyciu narzędzi zakupionych w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.
Izabela Matura
#laboratoriaprzyszlosci #chemia #praktycznelekcje
Najbardziej znaną solą jest chlorek sodu, o wzorze NaCl. Dzięki interaktywnym modelom 3D i symulacją aplikacji Corinth uczniowie klas siódmych na lekcji chemii poznali mechanizm powstawania wiązania chemicznego oraz strukturę krystalograficzną. Dostrzegli, że kryształ halitu jest zbudowany z naprzemiennie ułożonych kationów sodu i anionów chlorkowych.
Joanna Naplocha
#laboratoriumprzyszlosci #fizyka #laser #corinth
Na lekcjach fizyki uczniowie klas ósmych rozwijali swoje umiejętności praktyczne. Dzięki aplikacji Corinth poznali zjawisko załamania światła, właściwości fizyczne soczewek. Przepuszczając promienie lasera przez soczewkę skupiającą i rozpraszającą tworzyli ogniska w tych soczewkach. Dzięki temu dowiedzieli się, ile ognisk powstaje w soczewce, jakie są te ogniska. Dokonali pomiaru kątów padania i kąta załamania.
Robert Stankowski
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły