• Klinika dla dzieci chorych na raka

• Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Nasza szkoła aktywnie organizuje akcje wsparcia na rzecz Przylądka Nadziei, angażując w ten sposób uczniów, nauczycieli oraz rodziców w pomoc dzieciom i ich rodzinom w potrzebie. Poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak zbiórki zabawek, tworzenie ręcznie robionych dekoracji czy kiermasze charytatywne, staramy się nie tylko oferować pomoc materialną, ale również wsparcie emocjonalne i poczucie wspólnoty.

Te działania podkreślają ważne wartości, takie jak empatia, solidarność i odpowiedzialność społeczna, kształtując postawy i świadomość naszych uczniów. Jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do lepszego jutra dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, i wierzymy, że wspólnie możemy dokonać wielkiej zmiany.

• Śledź działania naszego wolontariatu.

• Sukces szkolnej zbiórki na rzecz „Koci Los”!

• 27.05.2024 00:07
      • 26 kwietnia 2024 roku nasza szkoła pokazała, jak wielkie serca mają jej uczniowie, rodzice, oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Dzięki wspólnej inicjatywie udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Koci Los, które każdego dnia wspiera potrzebujące zwierzęta.
      • W ciągu zaledwie jednego dnia, nasi wolontariusze, stojąc z puszkami, zebrali imponującą kwotę 711,26 zł! Każdy grosz z tej sumy zostanie przeznaczony na leczenie, karmę i opiekę nad kociakami, które nie miały łatwego startu w życiu. Kamila Kędzierska, koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu, nie kryła wzruszenia: „Jestem niesamowicie dumna z naszych uczniów i ich rodzin. Wasza gotowość do pomocy i zaangażowanie są nieocenione. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do sukcesu naszej zbiórki.” Inicjatywa ta nie tylko przyniosła konkretną pomoc potrzebującym zwierzętom, ale również wzmocniła ducha wspólnoty i solidarności w naszej szkole. Przypomniała wszystkim, jak ważne jest niesienie pomocy tym, którzy nie mogą sami o siebie zadbać.

Podziękowania kierujemy również do osób, które nie mogły być obecne, ale wspierały naszą akcję duchowo czy finansowo z daleka. Każdy gest, każde wsparcie ma znaczenie.

Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują innych do podobnych inicjatyw. Przecież razem możemy zdziałać więcej!

Dziękujemy wszystkim za ogromne serce i zaangażowanie! Do zobaczenia przy kolejnych akcjach!

Kamila Kędzierska

• Szkoła Podstawowa (+71)315-26-82
        Przedszkole (nowy budynek) (+71)341-10-96
      • Długołęka, ul. Szkolna 40, 55-095 Mirków.