• Wyjątkowe Sukcesy Naszych Uczniów w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

• 16.10.2024 22:41
      • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że siła drużyny, wytrwałość i determinacja są kluczowe w osiąganiu sukcesów sportowych. Startując w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, zdobyli tytuły Mistrzów i Mistrzyń Powiatu Wrocławskiego oraz zajęli wysokie miejsca w zawodach wojewódzkich
      • Etap Powiatowy – Mistrzowie Powiatu Wrocławskiego.

4 października 2024 r., mimo niesprzyjających warunków pogodowych, w Parku w Szczodrem odbyły się powiatowe zawody sportowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z naszej szkoły pokazali niezwykłego ducha walki, zajmując 1. miejsce i zdobywając tytuł Mistrzów oraz Mistrzyń Powiatu Wrocławskiego.

Reprezentacja naszej szkoły:

Igrzyska Dzieci – Chłopcy:

Leo Gajewski (4c)

Alan Skibiński (4f)

Igor Cieślak(5a)

Denys Byts(5d)

Tymon Górski (5d)

Tomasz Szynkarowski (6d)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Dziewczęta:

Hanna Wajda (7a)

Antonina Starmach (7b) Lena Wajda(7b)

Nina Kołbuc (7c)

Barbara Hubica (8a)

Hanna Muszyńska (8a)

Dzięki temu wspaniałemu osiągnięciu nasze drużyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, reprezentując zarówno gminę Długołęka, jak i powiat wrocławski na najwyższym szczeblu.

Etap Wojewódzki – Walka z Najlepszymi. 10 października 2024 r. w Bożkowicach koło Olszyny odbyły się wojewódzkie zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody rozgrywane były w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Trasa pełna stromych podbiegów, piaszczystych odcinków i nierówności terenu stanowiła ogromne wyzwanie. Dodatkowym utrudnieniem był silny, porywisty wiatr, który sprawił, że biegacze musieli zmagać się nie tylko z wymagającym terenem, ale również z nieprzewidywalną pogodą.

Mimo ekstremalnych warunków nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Każdy z nich dał z siebie wszystko, nie odpuszczając nawet na chwilę. Pokazali, co to znaczy prawdziwy duch sportowej rywalizacji.

Wyniki naszych drużyn na szczeblu wojewódzkim:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Dziewczęta (klasy 7-8):

IV  miejsce na 21 startujących drużyn !!!!

Skład drużyny:

Hanna Wajda (7a)

Martyna Woszczyk (7a)

Antonina Starmach(7b)

Lena Wajda(7b)

Nina Kołbuc (7c)

Barbara Hubica (8a)

Hanna Muszyńska(8a)

Igrzyska Dzieci – Chłopcy (klasy 4-6):

VI miejsce na 22 startujące drużyny.

Skład drużyny:

Leo Gajewski (4c)

Alan Skibiński (4f)

Igor Cieślak(5a)

Denys Byts (5d)

Tymon Górski (5d)

Tomasz Szynkarowski (6d)

Podziękowania i Gratulacje

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za ich trud i zaangażowanie. Jesteście inspiracją dla innych uczniów. Gratulacje również dla nauczycieli, którzy przygotowali drużyny do tego wyzwania, wspierając młodych sportowców na każdym etapie ich przygotowań. Podziękowania składamy także rodzicom, którzy wspaniale wspierali swoje dzieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy naszych uczniów w nadchodzących zawodach!

Opracowały:

Aleksandra Świątek

Natalia Wankowska

• Szkoła Podstawowa (+71)315-26-82
        Przedszkole (nowy budynek) (+71)341-10-96
      • Długołęka, ul. Szkolna 40, 55-095 Mirków.