• Mistrzynie Powiatu wrocławskiego w czwórboju lekkoatletycznym.
    • Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2021/2022
    • Korfball – co to takiego?

• 28.09.2022 16:45
      • Dnia 22 września 2022r. gościliśmy w naszej szkole reprezentantów Polski w korfballu. Tamara Siemieniuk, która poprowadziła pokazowe zajęcia dla naszych uczniów, jest kapitanem reprezentacji Polski w korfballu, mistrzynią świata z 2022r. w korfballu plażowym oraz trenerem reprezentacji Polski młodzieży U17 i U19.
      • Pani Tamara przyjechała do nas ze swoimi podopiecznymi z reprezentacji Polski U19: Wiktorią Pietrzak, Maciejem Górskim oraz Karoliną Czynszak.  Gościem naszego spotkania była również Pani Iwona Żak, która jest prezesem Polskiego Związku Korfballu. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji poznając przepisy nowej dla nich dyscypliny. Lekcje, które zostały przeprowadzone miały zachęcić naszych uczniów do podejmowania aktywności fizycznej oraz promować korfball

AŚ

Podstawowe zasady

Gra zespołowa, mieszana, o ograniczonym kontakcie fizycznym. W drużynie znajduje się 8 graczy: 4 kobiety i 4 mężczyzn. Boisko o wymiarach 40x20m podzielone jest na 2 strefy: ataku i obrony. Na każdej połowie umieszczony jest kosz na 3,5m słupie (bez tablicy). Gra polega na zdobyciu większej liczby punktów niż zespół przeciwny. Za każdy celny rzut zdobywamy 1 punkt - niezależnie od dystansu, czy sposobu jego wykonania. W korfballu nie wolno: biegać  z piłką, kozłować, wyrywać piłki z rąk, ani podawać piłki z rąk do rąk bez fazy lotu piłki. Aby zapobiec zdobywaniu koszy przez drużynę przeciwną, możemy: przechwycić podanie bądź ustawić pozycję bronioną przed rzucającym zawodnikiem. Zgodnie z przepisami gry, krycie zawodnika odbywa się w ramach tej samej płci. Za wszelkie odstępstwa od tej zasady dyktowany jest rzut wolny lub karny. W oficjalnych meczach drużyna ma 25 sekund na rozegranie akcji ataku (liczone od momentu wejścia w posiadanie piłki przez zawodnika w strefie ataku lub po dotknięciu piłki obręczy kosza gdy następnie przejmie ją zawodnik atakujący). Mecze międzynarodowetrwają 4×10min, z 1 minutową przerwą pomiędzy kwartami i 10 minutową w połowie meczu.