• Program "Razem łatwiej"

• 19.01.2024 10:16
      • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi program pn. „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego".
      •

Realizatorem programu wyłonionym w trybie konkursowym został podmiot wykonujący działalność leczniczą - Cogito Sebastian Łaźniak. Podmiot ten posiada wykwalifikowany zespół specjalistów w dziedzinie psychologii i terapii, którzy współpracują ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w celu wczesnej identyfikacji pomocy dzieciom w wieku od 10 do 19 roku życia w kryzysie psychicznym.

Ważnym aspektem programu jest zapewnienie koordynacji działań pomocowych między szkołami a instytucjami medycznymi oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.

Uruchomiony został specjalny numer telefonu - 800 805 600, pod którym zgłosić mogą chęć uczestnictwa w programie rodzice/opiekunowie prawni, zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy.

Zobacza broszurę programu: