• Klinika dla dzieci chorych na raka

• Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Nasza szkoła aktywnie organizuje akcje wsparcia na rzecz Przylądka Nadziei, angażując w ten sposób uczniów, nauczycieli oraz rodziców w pomoc dzieciom i ich rodzinom w potrzebie. Poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak zbiórki zabawek, tworzenie ręcznie robionych dekoracji czy kiermasze charytatywne, staramy się nie tylko oferować pomoc materialną, ale również wsparcie emocjonalne i poczucie wspólnoty.

Te działania podkreślają ważne wartości, takie jak empatia, solidarność i odpowiedzialność społeczna, kształtując postawy i świadomość naszych uczniów. Jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do lepszego jutra dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, i wierzymy, że wspólnie możemy dokonać wielkiej zmiany.

• Śledź działania naszego wolontariatu.

• Procedury przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów   na tereni
      • Procedury przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów  na tereni

• 20.05.2020 09:27
      • Procedury przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów

na terenie
        Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
        w Długołęce
        w okresie COVID – 19

• Uczniu,

1. Wychodząc z domu, pamiętaj o zachowaniu wszelkich środków ostrożności :
        • osłaniaj usta i nos,  załóż rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekuj ręce,

a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji, po wejściu do szkoły natychmiast umyj ręce;

• w drodze do szkoły i ze szkoły zachowaj dystans społeczny min. 2m.
        1. Do szkoły  przychodzisz zdrowy, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
        2. Jeśli jesteś do szkoły przyprowadzany/odbierany  przez rodzica/opiekuna to tylko przez osoby zdrowe.
        3. Nie możesz przyjść do szkoły  jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub
          w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
        4. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający Ciebie do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
        5. Przy szafce szatniowej zachowaj odstęp od  innego ucznia, niezwłocznie udaj się do sali, w której masz zajęcia.
        6.  Nie przemieszczaj się po budynku szkolnym bez uzasadnionego powodu.
        7. Uważnie wysłuchuj informacji przekazywanej przez nauczyciela dotyczącej edukacji zdrowotnej oraz codziennie je stosuj :
        • korzystaj w sposób właściwy z sanitariatów (podnoszenie i opuszczanie     deski klozetowej, spuszczanie wody);
        • dokładnie według instrukcji myj ręce po skorzystaniu z toalety;
        • dokładnie według instrukcji myj ręce przed posiłkiem i po posiłkach;
        • bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans podczas mycia, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
        • prawidłowo zachowuj  się podczas posiłku – nie wkładaj rąk do buzi, nie obgryzaj paznokci, unikaj dotykania oczu, ust i nosa;
        •  zachowuj bezpieczną odległość;
        • podczas kichania i kaszlu, wycieraj nos w jednorazową chusteczkę, którą wyrzucasz do zamkniętego pojemnika lub zasłaniaj twarz ramieniem; Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

1. Posługuj  się narzędziami pisarskimi, przyborami szkolnymi, podręcznikami tylko przyniesionymi  z domu.
        2. Twoje przybory i podręczniki mogą znajdować się na Twoim stoliku szkolnym,
          w tornistrze lub we własnej szafce.
        3. Nie wymieniaj się przyborami szkolnymi z innymi uczniami.
        4. Nie zabieraj ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
        5. Podczas pobytu na boisku lub placu zabaw przestrzegaj zasad bezpiecznego korzystania z placu zabaw, boiska a także respektuj nowe zasady przedstawione przez nauczyciela (np. nie korzystasz ze sprzętu wyłączonego z użytku, zabezpieczonego taśmą).
        6. Korzystając z boiska szkolnego oraz będąc na świeżym powietrzu na terenie szkoły, zachowuj  dystans pomiędzy innymi grupami uczniów.
        7. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,
          w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
        8. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
        9.  Zgłoś nauczycielowi sprawującemu nad Tobą opiekę złe samopoczucie, niepokojące Cię objawy  (kaszel, duszności, osłabienie).

• Szkoła Podstawowa (+71)315-26-82
        Przedszkole (nowy budynek) (+71)341-10-96
      • Długołęka, ul. Szkolna 40, 55-095 Mirków.