• Szkoła pełna Stypendystów!

• 04.12.2022 09:40
      • Stypendia Wójta Gminy Długołęka za rok 2021/2022  rozdane!!!

Gratulacje i słowa uznania przekazane zostały 56 młodym, zdolnym uczniom na uroczystości wręczania stypendiów naukowych oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, która odbyła się 27 października w naszej szkole. Dyplomy uznania wręczał Wójt Gminy Długołęka, pan Wojciech Błoński oraz wicedyrektor szkoły, pani Anna Kwiatkowska.
      • Per aspera, ad astra – Przez trudy do gwiazd – słowa te odnoszą się do wszystkich naszych Stypendystów, podkreślają, że ich talenty, wsparte ogromną pracą, przekute zostały w  sukces. Gospodyniami Gali były uczennice klas ósmych – Julia Janus i Natalia Raschid. Uroczystość uświetniły występy młodych aktorów, którzy - w  klimacie epoki romantyzmu - przypomnieli o  najważniejszych wartościach, jakże aktualnych dzisiaj. Na scenie zobaczyliśmy recytatorów: Maję Milczanowską, Natalię Nijak i Jana Dudę (kl. 8a). Pięknie zaśpiewały Laura Jankowiak (kl. 6a) oraz Katarzyna i Zofia Springer (kl. 7b). Mogliśmy również posłuchać gry na instrumentach: utwory na akordeonie wykonał Karol Klempous (kl. 8e), zaś na skrzypcach zadebiutował na szkolnej scenie Konrad Żelichowski (kl.8a).

Wszystkim Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link go galerii zdjęć z uroczystości" Kliknij tutaj.

Grażyna Raszczuk