• Klinika dla dzieci chorych na raka

• Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Nasza szkoła aktywnie organizuje akcje wsparcia na rzecz Przylądka Nadziei, angażując w ten sposób uczniów, nauczycieli oraz rodziców w pomoc dzieciom i ich rodzinom w potrzebie. Poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak zbiórki zabawek, tworzenie ręcznie robionych dekoracji czy kiermasze charytatywne, staramy się nie tylko oferować pomoc materialną, ale również wsparcie emocjonalne i poczucie wspólnoty.

Te działania podkreślają ważne wartości, takie jak empatia, solidarność i odpowiedzialność społeczna, kształtując postawy i świadomość naszych uczniów. Jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do lepszego jutra dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, i wierzymy, że wspólnie możemy dokonać wielkiej zmiany.

• Śledź działania naszego wolontariatu.

• Uczniowie i rodzice klas: VI C i VIII B

• 15.08.2019 21:56
      • Dnia 24.04.2019 w ramach gminnego projektu ekologicznego „Ekologicznie i fantastycznie w szkole i na wakacjach” odbędzie się bezpłatna wycieczka dla uczniów klas VI C oraz VIII B do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie.

• Harmonogram wycieczki:

08.00 - zbiórka w szkole w holu na parterze,
        08:20 – przejście na parking przy kościele na ul. Wiejską,
        09:55 – zajęcia w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie.

Planowany wyjazd z Dziewina około godz. 14:00, powrót około 15:30.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby dnia 24.04.2019 uczeń przyniósł ze sobą podpisaną przez rodziców zgodę. Zgodę proszę wydrukować ze strony internetowej szkoły. Dziecko bez podpisanej zgody nie pojedzie na wycieczkę.

Zgoda wycieczka (pdf)

Cel wycieczki: Podniesienie świadomości oraz wiedzy wśród dzieci i młodzieży dotyczącej zanieczyszczenia powietrza i potrzeby zastosowania odnawialnych źródeł energii w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Opiekun wycieczki:

Katarzyna Włażewska – szkolny koordynator projektu